Az Inter nyert, a Fiorentina ikszelt

antonio cassano (antonio cassano, )

Az olasz labdarúgó-bajnokság 8. fordulójában az Inter viszonylag simán, 2-0-ra nyert a Catania ellen, így tapadnak a listavezető Juventusra.

A Seria A élmezőnyéből csak az Internazionale volt érdekelt a vasárnap délutáni meccsek során: a milánói gárda a Cataniát fogadta, és korán vezetéshez is jutottak a kék-feketék.

Cassano ugyanis már a 28. percben betalált: Cambiasso ívelését fejelte a gólvonal mögé a támadó, majd a hajrában Palacio tette biztossá az Inter sikerét. Győzelmükkel a milánóiak így négypontra megközelítették a címvédő, és listavezető Juventust.

A Fiorentina érdekes meccset vívott a Chievóval, ugyanis a veronai kiscsapat lőtte az első gólt a 17. percben, aztán egyperc sem telt el, és máris érkezett az egalizálás a liláktól.

Egy szöglet után ugyanis Rodriguez kotora be közelről a játékszert a hálóba, így gyakorlatilag egyperc alatt el is dőlt a meccs kiemenetele: maradt az 1-1, amivel mindkét csapat egyponttal “gazdagodott”.

Az Atalanta nagyot ugrott a középmezőny felé, hiszen a forduló előtt még az utolsó előtti helyen álltak, most viszont legyőzték a sereghajtó Sienát, így feljöttek a 13. helyre.