Egy félidő alatt lerendezte a Győr a Gyirmótot

A labdarúgó Ligakupa A csoportjának 3. fordulójában a Győri ETO hazai pályán 5-1-re nyert a Gyirmót ellen.

A Gyirmót az utóbbi években jelentős ráncfelvarráson esett át és idén is a feljutásért verseng az NB II. Nyugati-csoportjában. Kedden az ETO együttesénél vendégeskedett Csank János csapata, ám méretes zakóval távozott az NB I. listavezetőjének otthonából a gárda.

Már a 17. percben vezettek a hazaiak, Nikorec lőtt a hálóba a két kapufa segítségével. A bekapott gól után volt ugyan egy helyzete a Gyirmótnak, azonban Dudás 25. minutumban szerzett találata megfogta a vendégeket, így nem sokkal később már 4-0 állt az eredményjelzőn, sőt, Strestik tovább növelhette volna a különbséget még a félidő előtt, ám lövése a keresztlécen csattant.

Fordulás után nem sokkal szépített a Gyirmót, Erős Gábor találata pedig azt jelentette, hogy tétmeccsen egy hónap után kapott gólt ismét a Győr. A folytatásban kiegyenlített mezőnyjáték folyt a pályán, majd Kamber tette fel az i-re a pontot a 78. percben, 5-1-re nyert a Győr, amely három fordulót követően továbbra is veretlen az A csoportban.

Eredmény – Ligakupa, 3. forduló, A csoport
Győri ETO – Gyirmót FC 5-1 (4-0
Gólszerzők: Nicorec (17.), Dudás (25.), Dinjar (29.), Andric(31.), Kamber(78.) illetve Erős (51.)