Ez a Milan már nem az a Milan

milan-inter (inter, internazionale, milan, ac milan, adrian samuel, chistian abbiati)

Milánóban az Inter nyerte a városi rangadót, a Napoli tovább üldözi a Juventust. Olasz bajnokság 7. forduló.

A Serie “A” 7. fordulójában vasárnap estére két eldöntendő kérdés maradt csupán. Az egyik egy városi rangadó képében öltött formát, a Milan az Intert fogadta és abban bízott, hogy az eddigi hat forduló alatt mutatott igazán középszerű teljesítményén sikerül kicsit javítania. Jelentjük nem sikerült. Még úgy sem, hogy Nagatomo 48. percben történő kiállítása miatt majd egy félidőt emberelőnyben futballozhattak.

A Milan miután az Inter Walter Samuel fejesével már a meccs elején megszerezte a vezetést – ami el is döntötte a mérkőzést – szerencséjére maradt ott, ahol már a forduló előtt is állt, a 11. helyen. Ez viszont cseppet sem szépíti a hét forduló, hét pontos mutatót – Massimiliano Allegri edzőnek van miért aggódnia. Az Inter 0-1-es győzelmével maradt a negyedik.

A másik vasárnap esti meccsen a Napoli szinte biztosra ment a Milanhoz hasonlóan a rajtnál beragadó Udinese ellen. A nápolyiaknak fontos volt a győzelem, mert csak így tudták tartani a lépést a délután a Sienát verő Juventussal. A mérkőzés végeredménye már az első félidő végére beállt. Előbb a 30. percben a szlovák támadó, Marek Hamsík estében lőtt a bal alsóba, majd az Udinese a 43. percben Giampiero Pinzi révén egyenlített, végül az első félidő hosszabbításában a bolgár Goran Pandev – mivel a második félidőben nem esett gól – eldöntötte a meccset. A Napoli győzelmével csak rosszabb gólkülönbségével szorul a Juventus mögé a tabellán.

20. Siena              7    8-8     2

A Sienától 6, az Atalantától 2, a Sampdoriától és a Torinótól 1-1 pont büntetésből levonva.