Iker Casillas 300. spanyol bajnoki sikere

iker casillas (iker casillas, )

A Primera División 6. fordulójában a Real Madrid hazai pályán 5-1-re győzött a Deportivo La Coruna ellen.

A Real Madrid a módfelett gyenge bajnoki rajt után kezd magára találni, kell is nekik, mert a következő bajnokijuk jövő vasárnap a Barcelona ellen lesz.

A Deportivo La Coruna jó partnernek ígérkezett a főpróbához, még akkor is, ha a 300. spanyol bajnoki győzelmére készülő Iker Casillast az első negyedóra végén mattolta Riki.

A folytatásban aztán beindult a Real-henger. Először a di Maria elleni, ránézésre a 16-os vonalán történt szabálytalanságot nézte éppen annyival beljebb a játékvezető, hogy utána Ronaldo büntetőből egyenlíthessen, a szünet előtt az argentin és a portugál is lőtt még egyet-egyet.

A fordulás után egy beívelésnél előrelopakodó Pepe megfejelte idei első bajnoki gólját, majd a hajrában a Madrid kapott még egy 11-est, Ronaldo azt is berúgta, így lett végül 5-1 a végeredmény.

Eredmény – Priera División, 6. forduló

Real Madrid-Deportivo La Coruna 5-1 (3-1)
Gólszerzők: Ronaldo (23., 11-es; 44., 84., 11-es), di Maria (38.), Pepe (66.), illetve Riki (16.)

Osasuna-Levante 4-0 (0-0)
Gólszerzők: Armenteros (55.), Lamah (82.), Copovi (89., 11-es), Nino (90.)