A tavalyi EL-döntős ikszelt Lencséékkel

Az EL tavalyi döntőse, az Athletic Bilbao otthon ikszelt a Lencse Lászlóval felálló izraeli Ironi Kiryat Shmonával, a magyar légiós háta főszerepet kapott.

A labdarúgó Európa Liga első csoportfordulójában a sorozat előző finalistája, az Athletic Bilbao meglepetésre 1-1-es döntetlent tudott csak produkálni az izraeli Ironi Kiryat Shmona ellen.

Ráadásul a baszkoknak kellett futniuk az eredmény után, hiszen a vendégek szereztek vezetést már az első negyed óra végén, a Videoton kölcsönjátékosa, Lencse László hátának köszönhetően.

Egy izraeli ellentámadás végén a csapatkapitány Adrian Rochet eresztett el 19 méterről egy életerős lövést a baszk kapu felé, ami a magyar légiós hátán irányt változtatva kötött ki a hálóban.

A hazaiaknak Markel Susaeta révén még a szünet előtt sikerült egyenlíteniük, de ennél többre nem futotta, 1-1 lett a vége, az izraeli csapat értékes ponttal távozott Bilbaóból.

Az EL többi csütörtöki mérkőzéséről itt, a Genk–Videoton meccsről pedig itt tudhat meg többet.

Eredmény – labdarúgó Európa Liga, csoportkör, 1. forduló

I csoport:

Athletic Bilbao – Ironi Kiryat Shmona 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Laskurain (40.), illetve Rochet (14.)

Videó: az Ironi Kiryat Shmon vezető gólja Lencse László hátának közreműködésével