Csúnyán elverték Némethéket

A Roda labdarúgócsapata 4-0-ra kikapott az AZ Alkmaar vendégeként a holland bajnokságban.

A Roda visszafogottan kezdte a holland bajnokságot, vasárnap pedig újabb nehéz meccs várt Németh Krisztián és Kádár Tamás együttesére, ugyanis Alkmaarba látogatottak. Mind a két magyar kezdőként kapott lehetőséget.

Nos, az AZ már az első félidőben érvényesítette a papírformát, az amerikai Altidore lőtt két gólt, egyet pedig előkészített. Ruud Brood, a Roda vezetőedzője nem is tétlenkedett, lecserélte két belsővédőjét (egyikük Kádár volt) már a szünetben.

Kicsit rendezettebb lett a vendég együttes, Altidore azonban így is megszerezte csapata negyedik, saját maga harmadik gólját, így lett 4-0 a végeredmény. Az alkmaari stadionban szólt is Bruce Springsteentől a Born in the USA című nóta. Németh kezdőként 72 percet töltött a pályán.

Született egy bombameglepetés is vasárnap a németalföldi országban, ugyanis az Utrecht kilenc emberrel is le tudta győzni a PSV Eindhovent. A Vitesse tí zemberrel nyert 3-0-ra a Vitesse vendégeként, a Heracles pedig a NAC Bredát győzte le 2-1-re.