Nyolcat számoltak a brazilok Kínára

Neymar (neymar, )

A brazil labdarúgó-válogatott hazai pályán 8-0-ra nyert a Kína elleni felkészülési mérkőzésen.

A selecao alanyi jogon lesz ott a hazai rendezésű világbajnokságon 2014-ben, így Mano Menezes fiai jobb híján barátságos mérkőzésekkel „tengetik” az idejüket. Legutóbb Dél-Afrika ellen 1-0-ra nyert Brazília, ám a szurkolók elégedetlenek voltak a mutatott játékkal, ki is fütyülték kedvenceiket, kiváltképp Neymart.

Csattanós választ adott a csapat erre, ugyanis Pernambucanóban focisulit tartott Kínának. Az első félidőben még csak kétszer sikerült túljárni az ázsiai védelem eszén, fordulás után azonban beindult a hazai henger, az 54. percben már 5-0 volt az állás. A folytatásban még esett további három brazil gól, 8-0 lett a vége.

A mezőny legeredményesebb játékosa Neymar volt, aki triplával zárt (volt két kapufája is). Ezúttal tapsvihar járt neki füttykoncert helyett.

Videó – Brazil nyolcas a kínai kapuban:

Kína története során a legsúlyosabb vereségét szenvedte el. Ezt megelőzően az Amerikai Egyesült Államok ellen 5-0-ra elveszített meccs volt a legfájóbb emlék, az még 1992-ben történt.

Eredmény – felkészülési mérkőzés
Brazília – Kína 8-0 (2-0)
Gólszerzők: Ramires (23.), Neymar (26., 54., 60.), Lucas (49.), Hulk (52.), Liu (70. – öngól), Oscar (76. – 11-esből)