A Győr kiütötte a Haladást

A Ligakupa 2. fordulójában a Győri ETO 5-1-re legyőzte a vendég Haladást.

Az A csoport éllovasa, a Győr a Honvéd ellen elért győzelme után újabb skalpra vadászott: ezúttal a Gyirmóttal döntetlent játszó Haladást fogadták az ETO Parkban.

A gólgyártást már az első félidőben megkezdték a hazai zöld-fehérek, hiszen Kronaveter a 33. percben mattolta először a vendég kapust, majdközvetlenül a szünet után megduplázta gólja számát, igaz a vendégek előbb egyenlítettek (2-1).

A győriek azonban megrázták magukat a második felvonásban, és Dudás, majd Aleksidze is eredményes tudott lenni, utóbbi büntetőből szerezte meg a hazaiak negyedik találatát. A játékrész derekán aztán érkezett az ötödik is, azt Strestik szállította, így az ETO továbbra is 100 százalékos teljesítménnyel áll az A csoport élén, a Haladás pedig a harmadik.

Eredmény – Ligakupa, 2. forduló, A csoport
Győri ETO FC – Szombathelyi Haladás 5-1 (1-0)
Gólszerzők: Kronaveter (33., 55.), Dudás (60.), Aleksidze (68.-büntetőből), Strestik (75.) illetve Tóth (50.)