Remek kezdés: öttel tömtük ki Andorrát

magyar labdarúgó-válogatott (magyar labdarúgó-válogatott, labdarúgó-válogatott, )

Első világbajnoki-selejtezőjét Andorrában játszotta a magyar csapat, és a döcögős kezdés után nagyon sima lett a vége, de lássuk, hogyan is alakult ki a 0-5-ös végeredmény.

A középkezdés után a hazaiak támadtak többet, míg mi inkább a védekezésre fektettük a hangsúlyt, és ahogy azt Egervári Sándor tervezte, higgadt játékkal szereztünk vezetést a 12. percben, amikor Dzsudzsák szögletét követően Juhász Roland remek fejese landolt a gólvonal mögött.

Ezt követően sem volt felhőtlen a játékunk, hiszen az andorraiak könnyedén átjátszották a középpályánkat, miközben a támadásszervezéssel gondjaink akadtak: szélsőink hiába keresték Szalait, sok momentuma nem volt a támadónak.

Aztán a jeget Vanczák megindulása törte meg a 32. percben: a tizenhatoson belül felrúgták, így büntetőhöz jutottunk, amit Gera biztos lábbal értékesített (0-2). A West Brom légiósának egy félidő jutott, hiszen Egervári Sándor a szünetben lehozta őt, és pályára küldte Priskin Tamást, vagyis átálltunk a kétcsatáros sémára.

Ez meghozta a kívánt eredményt, ugyanis felpörögtünk, szép támadásokat vezettünk, így nem is csoda, hogy újabb gólok következtek. Az 54. percben Szalai fejjel mattolta Gomest. A 66. percben végleg megpecsételték a sorsukat a hazaiak, hiszen a durván, keményen focizó andorraiak közül a játékvezető kiállította Valest.

Az emberelőnyt azonnal kihasználta Priskin (0-4), majd a meccs záróakkordjaként Koman Vladimir is beköszönt, egy védelmi hibát követően.

A magyar válogatottra kedden Hollandia vár, a Puskás Ferenc Stadionban.

A csoport másik két meccsén az Oranje legfőbb riválisunk, Törökország ellen meccselt. A hazaiaknak Robin van Persie szerzett vezetést a 17. percben, majd sokáig gólcsend, végül az utolsó utáni percben, Narsingh találatával otthontartották a három pontot a narancsmezesek.

Románia hasonló arányban győzedelmeskedett Észtországban. Szomszédaink húszperc alatt elintézték az északiakat, ugyanis előbb Torje az 55.-ben, majd Marica a 75. percben volt eredményes, így egy játéknap után mi vezetjük a D csoportot Hollandia és Románia előtt, jobb gólkülönbségünknek köszönhetően.

Világbajnoki-selejtező, D csoport, 1. forduló
Andorra – Magyarország 0-5 (0-2)
Gólszerző:
Juhász (12.), Gera (32.-büntetőből), Szalai (54.), Priskin (68.), Koman (82.)

Andorra: Gómez – E. García, Lima, Vales, M. García (Maneiro, 80.) – Goncalves, Vieira, Moreno (Gomez, 69.), Clemente (Lorenzo, 72.), Pujol – Silva

Magyarország: Bogdán – Vanczák, Lipták, Juhász, Laczkó – Koman, Korcsmár, Hajnal (Elek, 76.) – Gera (Priskin, a szünetben), Szalai (Németh, 82.), Dzsudzsák

Piros lap: Vales (67.)
Sárga lap: Clemente (20.), M. Garcia (32.), Moreno (45.), Vales (55., 67.), Pujol (73.), illetve Koman (20.)

Észtország-Románia 0-2 (0-0)
Gólszerzők: Torje (55.), Marica (75.)

Hollandia-Törökország 2-0 (1-0)
Gólszerzők: van Persie (17.), Narsingh (92.)

6. Andorra, 0 (0-5)

A Sport24 élő, szöveges tudósításban számolt be a mérkőzésről.

90+4. PERC: Vége a mérkőzésnek, 5-0-ra nyertünk!!!

SZÖGLET 91.’
Pujol, Andorra
Bogdáné lett a labda.

90. PERC:
4 perc lesz a hosszabbítás, a miértje érthetetlen.

87. PERC: Az utolsó percek már nyugalomban telnek, egyik válogatott sem akar igazán mit kezdeni a labdával.

SZÖGLET 86.’
Dzsudzsák, Magyarország
Elveszítettük a labdát.
CSERE 82.’
Magyarország
Szalait hozta le Egervári, helyére pedig Némethet küldte.

82. PERC:
Megvan az ötödik is!!! Dzsudzsák parádésan szöktette Priskint, aki levezette az alapvonalig a labdát, majd középre adott élesen, ám a friss ember, Maneiro suta mozdulattal Koman elé juttatta a játékszert, aki közelről betalált.

GÓÓÓL 82.’
Koman, Magyaország
Ez már kiütés.
CSERE 80.’
Andorra
Garcia helyett Maneiro.

80. PERC:
Most már visszavettünk a lendületből, de még félgőzzel is benne van a játékunkban a gól. A lényeg, hogy ha nem is meggyőző játékkal, de győzelemmel kezdjük a vb-selejtezőket.

SZÖGLET 77.’
Nem lett belőle semmi.

77. PERC:
Ott lehetet volna az ötödik is, mivel Lima haza akart gurítani, de ehelyett odaadta Priskinnek a labdát, aki miután eltolta a kapus mellett, a kapufát találta csak el.

CSERE 75.’
Hajnal helyére Elek Ákos érkezett.

75. PERC:
Az utóbbi percekben széttöredezett a játék a cserék és a lapok miatt.

SÁRGA LAP 73.’
Nagyon kemények a hazaiak, fölöslegesen.
CSERE 72.’
Andorra
Celemente le, Lorenzo be.
CSERE 69.’
Andorra
Moreno helyére Gomez érkezett.

68. PERC:
Már 4-0!!! A csereként beállt Priskin remekül vette le a tizenhatoson belül Lipták indítását, majd miután tolt rajta egyet, a kimozduló kapus hóna alatt a gólvonal mögé juttatta a labdát. Bravó!

GÓÓÓL 68.’
Priskin, Magyarország
Azonnal kihasználta a kiállítást!
PIROS LAP 66.’
Vales, Andorra
Korcsmárt taposta meg, ezért villant a második sárga.

65. PERC: Priskin
tesztelte Gomest, aki biztosan húzta magához a bőrt. Andorrának szinte helyzetet sincs.

A csoportunk másik meccsén Észtország-Románia, 0-2, ez már végeredmény.

61. PERC: Korcsmár is majdnem betalált Hajnal visszagurítása után. Az andorraiak fáradnak, mi pedig sorra alakítjuk ki a helyzeteket.

57. PERC: Ha már lúd, legyen kövér, Hajnal is kísérletezett, de jó egy méterrel mellé. Legközelebb hátha beakad.

SÁRGA LAP 56.’
Liptákot ütötte hasba.

54. PERC:
Már megnyugtató az előnyünk!!! Koman és Vanczák remekül játszott össze a balszélen, majd a védőnk mesterien adott középre, ahol Szalai érkezett, és védőjét megelőzve visszafejelte a hosszúra a játékszert!!! 3-0, ide!

GÓÓÓL 54.’
Szalai, Magyarország
Újabb fejessel már 3-0!!!

51. PERC:
Ezúttal Clemente tüzelt, és csak centikkel ment fölé. Figyelni kellene…

50. PERC: Na ez meleg volt… Fernando Silva elől érthetetlen módon nem szabadított fel Lipták, így a hazaiak támadója majdnem lecsapott a labdára, szerencsére Bogdán jól jött ki.

49. PERC: Hajnal tekert középre egy szabadrúgást, de nem találtuk a labdát a kavarodásban.

CSERE 46.’
Meglepő változtatás: Gera le, Priskin be.
KÖZÉPKEZDÉS 46.’
Andorra
Folytatódik a meccs.

A szünetben 2-0-ra vezetünk Andorrában. Az eredményre nem lehet panaszunk, a játékra viszont annál inkább, ugyanis elég tompa a csapatunk játéka. A középpályán lenne min változtatni, hiszen könnyen átjutnak rajtunk a hazaiak, mi pedig nehezen szervezzük a támadásokat.

45+2. PERC: Vége a félidőnek!

SÁRGA LAP 45+2.’
Moreno, Andorra
Kicsit menény volt Gerával.

45. PERC:
Hűha… Moreno kapásból bombázott kapura egy visszatett labdát. Igaz, hogy csúnyán mellé ment, de ebben volt veszély bőven…

SZÖGLET 44.’
Hajnal, Magyarország
Felszabadítottak a védők.

43. PERC:
A szöglet után Laczkó szerzett labdát, majd távoli lövéssel kísérletezett, de csak a kapufát találta el.

SZÖGLET 43.’
A védők tisztáztak

40. PERC:
Dzsudzsák vitte le a szögletzászlóig a labdát, majd átlőtte azt a másik oldalra, ahol Koman fogadta, a centerezése viszont nem ért célt.

38. PERC: Gera lőtt messziről, de nem talált kaput. Úgy látszik kicsit felszabadultabbak lettek a srácok a második gól után.

SZÖGLET 35.’
Ez most veszélytelen volt.

32. PERC: Vanczák
remekül lépett meg a jobboldalon, majd miután betört a tizenhatoson belülre, Garcia felrúgta, így jogosan, tizenegyessel jöhettünk. A mészpont mögé Gera Zoltán állt, és higgadtan duplázta meg góljaink számát!

Vanczákot buktatták a 16-oson belül.

31. PERC:
A gólon kívül helyzetünk sem volt. A középpályánk könnyen átengedi az andorraiakat, ezen a szünetben változtatni kell majd.

28. PERC: Lehetnénk sokkal pontosabbak is. Eddig elég tompák vagyunk, átütő erő nincs a játékunkban.

24. PERC: Hajnal Tamás fekszik a földön, ugyanis csúnyán letalpalták a felkarját. Szerencsére hamar meggyógyult.

SÁRGA LAP 22.’
Koman, Magyarország
Nálunk is villant a lap.

Közben Robin van Persie góljával 1-0-ra vezetnek a hollandok Törökország ellen.

SÁRGA LAP 19.’
Clemente, Andorra
A sokadik csúnya belépő végre sárgát ért.

18. PERC:
Mezőnyben zajlik a játék, így van időnk elmondani, hogy a csoport másik két meccsén – Észtország-Románia, Hollandia-Törökország – egyelőre nincs gól.

15. PERC: Keményen odalépnek a hazaiak, félpercen belül másodszor szabálytalankodnak durván.

12. PERC: Dzsudzsák remekül tekerte középre a szögletet, majd Juhász emelkedett a legmagasabbra, és könnyedén a hálóba fejelt! Ezaz, megvan a vezetés!

GÓÓÓL 12.’
Juhász Roland
Remek fejessel szerzünk vezetést!
SZÖGLET 12.’
Veszélyesen tekeredik középre a labda

10. PERC:
Az utóbbi percekben átvettük a kezdeményezést.

8. PERC: Két távoli lövéssel próbálkoztak a hazaiak, az első nagyon mellé szállt, a másodikat fogta Bogdán.

6. PERC: Eddig azon a lesgólon kívül komolyabb helyzetet nem jegyezhettünk fel. Az andorraiak jól védekeznek, és meglepő módon sokat van a térfelünkön a játékszer.

4. PERC: Korcsmárt rúgták fel csúnyán, de nem villant lap.

3. PERC: Húúúú, a hálóban volt a labda, de les miatt érvénytelen Szalai gólja. A visszajátszásból azonban nem derült ki 100%-os biztonsággal, hogy valóban lesen állt-e a támadó.

2. PERC: Fehérben a magyar válogatott, pirosban Andorra. Egy szabadrúgással jöttek a hazaiak, de semmi veszély nem volt a pontrúgásban.

KÖZÉPKEZDÉS 1.’
Útjára indult a labda a vb-selejtezőn!

Voltak gondok a himnuszokkal: a miénket néhol mintha bekapta volna a kazettás magnó, a hazaiakét pedig négyszer kezdték el, de csak az első taktusok hangzottak el újra és újra.

A két csapat most vonult ki a gyepre!

Már csak negyedóra van az első vb-selejtezőnkig, hamarosan útjára indul a labda Andorrában!

Előzetes: Megkezdődik az út, mely Brazíliában végződik 2014-ben, azaz a világbajnoki selejetezők első mérkőzésén Andorrába látogat a magyar válogatott.

A sorozattal kapcsolatban a szövetségi kapitány, Egervári Sándor elmondta, cél a második hely, ugyanis a harmadik pozíció egyáltalán nem számítana bravúrnak.

A válogatott egyébként csütörtökön érkezett meg Andorrába, ahol azonnal edzettek is a fiúk, szokva a magaslati levegőt, ugyanis tengerszint felett 1023 méterrel rendezik meg a mérkőzést.

Gondoljunk csak bele, ez olyan, mintha Kékestetőn kergetnék a labdát Dzsudzsákék: az olyan szervezetet, amely nincs hozzászokva a középmagaslati levegőhöz, könnyen megviseli a ritka levegő.

Esélyeink kifejezetten jók, hiszen Andorra eddig összesen három tétmérkőzést tudott megnyerni. Éppen ezért támadószellemben küldi majd pályára csapatát Egervári, hiszen ott lesz a kezdésnél Gera, Szalai, Koman, Hajnal és Dzsudzsák is a gyepen.

Arról, hogy mi lenne az ideális forgatókönyv a magyar csapat számára, illetve hogyan juthatunk ki a vb-re, ITT olvashatjátok.