Az MTK a Bozsik-stadionban is nyert

mtk (mtk)
mtk (mtk)

Tovább őrzi veretlenségét az MTK együttese a labdarúgó OTP Bank Ligában. A Honvéd először kapott ki.

Az első félidőt remekül kezdte a Budapest Honvéd a veretlenek csatáján, az MTK ekkor még nem vette fel a meccs ritmusát.

A 7. percben Tchami, a 12. percben Ivancsics, a 16. percben Délczeg került nagy helyzetbe, de igazán csak a harmadik lehetőség volt komoly, akkor Hegedűs védett bravúrral. A 19. percben Tchami nagy ziccert hibázott, a 30. percre ért el először az MTK a hazai kapuig, akkor Czuczinak kellett védenie.

A 41. percben a hazaiak rosszul végeztek el egy bedobást, a vendégek megszerezték a labdát, és az akció végén Kanta betalált Czuczinak (0-1). Az 51. percben Ivancsics szabadrúgással veszélyeztetett, az egyébként jó iramú, élvezetes mérkőzésen.

Egyébként is igaz, hogy az MTK ebben a szezonban kifejezetten szép focit játszik, és így a meccsei is nézhetőek, bárki is
legyen az ellenfél. Becsülettel próbálkozott a Honvéd, de az 55. percben megpecsételődni látszott a hazaiak sorsa: Hrepka tartotta a labdát a 16-oson belül, Debreceni rossz ütemben szerelte, 11-es. A büntetőt Kanta József értékesítette (0-2).

A 86. percben furcsa jelenetet láthattak a nézők: Ignjatovic hazagurította Czuczinak a labdát, neki meg kellett fognia 4
méterre a kaputól, ellenkező esetben becsorgott volna a labda a hálóba. Így viszont hazaadás esete forgott fent, a közvetett szabad végén az élőfalba lőtte az MTK a labdát.

A 89. percben Faggyas lőtt 18 méterről kapura, Hegedűsről kipattant a labda, lecsapott rá Diaby, és szépített (1-2).

Az MTK tehát elvitte a három pontot a Bozsik-stadionból, és továbbra is őrzi veretlenségét.