Kettős emberhátrányban mentett pontot a Kaposvár

A Pécs sokáig vezetett a Kaposvár otthonában a labdarúgó NB I. szombati mérkőzésén, mégsem vitte el a három pontot.

A Pécs majdnem meglepetést okozott az előző fordulóban, hiszen már 2-0-ra is vezetett a bajnok ellen, ugyanakkor később jött Adamo Coulibaly és megfordította az állást a mecseki stadionban.
A Kaposvár ugyanakkor bravúros sikert aratott Kecskeméten, így nagy önbizalommal várhatta a szombati találkozót. Nagy melegben rendezték meg a meccset, az MLSZ nem járult hozzá ahhoz, hogy később kezdődjék a mérkőzés, mint ahogyan azt engedélyezte három másik meccs esetében…
A mérkőzés első felében egy-két helyzetecske akadt mindkét kapu előtt, majd a 33. percben Grumic elesett a 16-oson belül, Bank ért hozzá, a hazai játékost kiállították, a 11-est megkapta a Pécs, Wittrédi be is lőtte (0-1).
Az 54. percben egy másik kaposvárit, a horvát Vrucinát is kiállította Farkas Ádám: a kecskeméti meccsen duplázó támadó törlesztésért kapott pirosat.
Érdekes módon, a nyolc mezőnyjátékossal játszó hazaiaknak is akadtak helyzetei ezután, a hallatlan küzdeni tudásnak pedig meglett az eredménye: a 93. percben két csere lépett elő főszereplővé: Kovács ívelt jobbról középre, Dibusz kapus nem tudta jól kiütni a labdát, amit végül Haruna középről, 5 méterről a léc alá bombázott.
A Pécs magának köszönheti, hogy megnyert szituációból vesztett pontokat.