Döntetlennel nyitott a Real Madrid

Nem tudta megnyerni első bajnoki mérkőzését a címvédő Real Madrid, amely 1-1-re végzett a Valenciával a nyitókörben.

A bronzérmes Valencia ellen kezdte a Primera Division 2012-13-as szezonját a bajnok Real Madrid.

José Mourinho együttese a Casillas – Arbeola, Pepe, Sergio Ramos, Fabio Coentrao – Di Maria, Lassana Diarra, Özil, Xabi Alonso, Cristiano Ronaldo – Higuain kezdővel vágott neki a meccsnek.

Aktívabban kezdett a Real, de Cristiano Ronaldo kicsit erőlködött, ez pedig befolyásolta a meccs képét is. Egészen a 10. percig, amikor Di Maria indította Higuaint, aki előbb még a valenciai kapusba rúgta a labdát, az újabb próbálkozásra azonban már nem tudott reagálni Diego Alves (1-0).

A 42. percben szabadrúgáshoz jutott a vendégcsapat, a beívelés után Casillas összeütközött Pepével, a labda Jonas elé pattant, aki a hálóba lőtt (1-1).

Az 56. percben a valenciai gólzsák, Soldado lesről talált be, alig tíz perccel később Higuain fejelt a kapufára. José Mourinho egyik kedvenc játékosa, a fiatal Callejón a 71. percben állt be, Di Mariát váltotta. A szélső a 82. percben remek lövéssel jelentkezett, de a vendégek kapusa résen volt.

A meccs végén igazán nagy helyzet már nem alakult ki, így rögtön pontvesztéssel kezdett a Real Madrid.

Eredmény – spanyol labdarúgó-bajnokság, 1. forduló

Real Madrid – Valencia 1-1 (1-1)
gólszerzők: Higuain (10.), illetve Jonas (42.)

Athletic Bilbao – Real Betis 3-5 (0-3)
gólszerzők: Marcos (47.), José (67., 76.), illetve Martin (7.), Molina (26., 86.), Etxeberria (31.), Pozuelo (80.)