Miért nem tudnak 11-est lőni a magyarok?

Lovric (nikolic, lovric, büntető, tizenegyes, nemanja nikolic, )

Az NB I. eddigi három fordulója alatt kilenc büntetőt lőhettek a csapatok, és csak 45 százalékosan értékesítették azokat.

Megdőlni vagy éppen megerősödni látszik az alapszabály – nézőpont kérdése -, miszerint 11-est nem lehet védeni, csak rosszul rúgni. Az NB I. vasárnapi Videoton-Honvéd mérkőzésen (0-1) Nemanja Nikolic például a kényszerűségből kapuba álló hátvédnek, a honvédos Lovricnak sem volt képes betalálni. A nem mindennapos eset kapcsán a pepsifoci.hu érdekes statisztikát közöl. E szerint  az OTP Bank Liga játékosai meglepően rossz százalékkal lövik a büntetőket.

Három forduló alatt egészen pontosan kilencszer tehették le a labdát a 11-es pontra a csapatok és csak négyszer voltak eredményesek – azaz több, mint 55 százalékát elrontották a biztosnak tűnő gólszerzési lehetőségnek. Hogy miért nem tudják belőni a kihagyhatatlant? Egyrészt a kapusokat segítheti a sok megnézett videó, másrészt valószínűleg az adott pillanatban a végrehajtó koncentrációjával van probléma.

További érdekesség még, hogy a Ferencváros például mindhárom fordulóban emberelőnyben futballozhatott. A 270 perces összes játékidőt tekintve majdnem a felét, 127 percet játszhattak emberelőnyben – ehhez képest az öt megszerzett pont szerénynek mondható.