John Toschack otthagyta a macedón kispadot

John Toschack (john toschack)

Hétfőn lemondott John Toschack, a macedón labdarúgó-válogatott szövetségi kapitánya.

A 63 éves szakember azért döntött a távozás mellett, mert nem akart eleget tenni a macedón szövetség  kérésének, és az országba költözni. Az FFM szerint azért tartotta volna kívánatosnak, ha Toschack Macedóniába települ, mert így szorosabb lett volna a kapcsolata a helyi szakemberekkel és az otthon játszó futballistákkal, ami szükséges az eredményesebb munkához.

John Toschack egy évig irányította a nemzeti együttest, nyolc válogatott mérkőzésen ült a padon, melyek közül egyet, az Andorra elleni Európa-bajnoki selejtezőt nyerte meg csapatával.

Toschack játékosként 1973-ban, 76-ban és 77-ben bajnoki címet nyert a Liverpoollal, 1973-ban és 76-ban az UEFA Kupát is elhódította csapatával. Edzőként többek között dolgozott a Real Madridnál, a Besiktasnál és a Sportingnál is.

A lemondott tréner helyét a Litvánia elleni szerdai barátságos mérkőzésen ideiglenesen segítője, Goce Sedloski foglalja el.