Ibrahimovic-duplával mentett pontot a PSG

Zlatan Ibrahimovic (zlatan ibrahimovic, )

A francia labdarúgó-bajnokság nyitófordulójában a Paris St. Germain kétgólos hátrányból felállva játszott 2-2-es döntetlent hazai pályán.

Hiába érkezett több klasszis is a nyáron horribilis összegért Párizsba, hamar rá kellett jönnie a PSG-nek, hogy a pontokat nem adják ingyen. Ugyan a fővárosiak előtt adódott az első lehetőség, egy gyors kontra végén a Lorient szerzett vezetést, Maxwellről pattant a labda saját kapujába (0-1). A Lorient az előző bajnokságban majdnem kiesett.

Sorra érkeztek a párizsi akciók, újabb gólt azonban a vendégek szereztek, Traoré azonban lesről talált be, így érvénytelenítették a találatot. Már mindenki a szünetet várta, amikor Aliadiere lódult meg egy előrevágott labdával, megtolta a bogyót amivel három (!) párizsi védőt csapott be, majd a kapuba gurított (0-2).

A párizsi módi
Lucas Moura – 43 millió euró
Thiago Silva – 42 millió euró
Ezequiel Lavezzi – 26 millió euró
Zlatan Ibrahimovic – 21 millió euró
Marco Verratti – 11 millió euró

Fordulás után a PSG felborította pályát, záporoztak a hazai lövések, a gól csak nem akart összejönni: Lavezzi közelről a kapus kezei közé emelt, Ibrahimovic pedig a kapufát találta telibe. A 64. percben már semmi sem gátolhatta meg a fővárosiakat a gólszerzésben, Ibrahimovic lőtt közelről a hálóba (1-2).

A Lorient hősiesen bekkelt a hajráig, Bourillin lökte fel Matudit második sárga lapot és büntetőt érően, a svéd klasszis egy erős lökettel állította be a 2-2-es végeredményt.

Szombaton nem ment egyébként a hazai csapatoknak gall földön: a Párisz ikszelt, a Nancy 1-0-ra nyert a Brest ellen, hat pályán ugyanakkor az idegenbeli együttes nyert. Így tett a Lyon és a Bordeaux is.

Videó – Ibrahimovic mentett meg egy pontot:

Eredmények – Ligue 1, 1. forduló

Paris SG – Lorient 2-2  (0-2)
Gólszerzők: Ibrahimovic (64., 90. – a másodikat 11-esből) illetve Maxwell (5. – öngól), Aliadiere (48.)
Piros lap: Bourillon (88.)

Saint-Étienne – Lille 1-2 (0-0)
Gólszerzők: Hamouma (72.) illetve Chedjou (58.), Pedretti (90.)

Troyes – Valenciennes 0-1 (0-1)
Gólszerző: Rincon (32. – öngól)

Evian – Bordeaux 2-3 (1-2)
Gólszerzők: Wass (17.), Klifa (94.) illetve Obraniak (10.), Gouffran (14.), Saivet (52.)

Sochaux – Bastia 2-3 (1-0)
Gólszerzők: Privat (13.), Doubai (89.) illetve Modeste (60.), Maoulida (75., 84.)

Nice – Ajaccio 0-1 (0-1)
Gólszerző: Eduardo (11.)
Piros lap: Mostefa (46.)

Nancy – Brest 1-0 (0-0)
Gólszerző: Mollo (92.)

Rennes – Lyon 0-1 (0-1)
Gólszerző: Gourcuff (15.)
Piros lap: Kembo-Ekoko (29.)