Magyaros volt a BL szerdán

foci-labdarúgás (foci, labdarúgás, )

Lencse László az izraeli Shmona, Vass Ádám a román CFR Cluj sikerének örülhetett szerdán a labdarúgó Bajnokok Ligája-selejtezőjében. Juhász Roland csapata, az Anderlecht kiütötte ellenfelét.

Vass Ádám kezdőként 77 percet töltött a pályán a BL-selejtezők 3. körének szerdai játéknapján. Csapata, a „Csefere” a cseh Liberecet látta vendégül és győzte le 1-0-ra a büntetőspecialista Cadú tizenegyesből szerzett találatával.

A Shmona kispadján máris ott volt a kedden leigazolt Lencse László. A Videoton csatára egy évre ment kölcsönbe az izraeli bajnokhoz, amely szinte már a playoff körben érezheti magát, miután az odavágón 4-0-ra győzte le az azeri Neftcit. Lencse ráadásul már debütált is új munkaadójánál, a 77. percben szállt be csereként.

Juhász Roland ezúttal nem volt ott az Anderlecht keretében, a többiek azonban így is hozták a kötelezőt. A brüsszeliek a litván Ekranaszt küldték haza 5-0-val, ezzel gyakorlatilag eldöntve a továbbjutást.

Szerdán lépett pályára a magyar bajnok Debrecen is, a hajdúságiak pedig egészen a találkozó végéig vezettek a BATE Boriszov vendégeként, ám a gólszerző Sidibéről a saját kapujába pattant a labda, 1-1 lett a mérkőzés vége.