Kagawa első manchesteri gólja győzelmet ért

Shinji Kagawa (shinji kagawa, )

A Manchester United labdarúgócsapata felkészülési mérkőzésen verte a Sanghaj Shenhua együttesét.

Harmadik, egyben utolsó külföldi barátságos meccsét játszotta le szerdán Sir Alex Ferguson legénysége, az ellenfél Sanghaj büszkesége, a Shenhua volt. A hazaiaknál ugyanakkor nem volt ott a gárda két szupersztárja, Nicolas Anelka és Didier Drogba, a két veterán támadó ugyanis pihenőt kapott, mivel a kínai bajnokságban igen feszített a menetrend.

Sir Alex is kihagyott pár nagy nevet, de ott volt a kezdőben a friss szerzemény, a német bajnok Dortmundtól érkező Shinji Kagawa. A japán játékos, ha már megkapta a lehetőséget, bizonyított is, a 90 perc során ő nyújtotta a legjobb teljesítményt, a 68. percben Bebe passza után pedig az összecsapás egyetlen találatát is megszerezte.

Videó – Kagawa első találata:

A hajrában ugyan a hazaiak nyomtak az egyenlítésért, azonban majdnem ők kaptak újabb gólt, Javier Hernandezt azonban a keresztléc megakadályozta a gólszerzésben, maradt a 0-1.