Az MTK ikszelt a Fenerbahce ellen

kanta józsef (kanta józsef)

A bécsújhelyi MTK-Fenerbahce edzőmeccsen a kék fehérek 1-1-es döntetlent értek el a rangos ellenféllel szemben.

A fanatikus Fener-drukkerek jóvoltából a bécsújhelyi kis stadionban szép számú nézősereg előtt játszik egymással az EL-selejtezőből a múlt héten kiesett MTK és a nagyhírű török Fenerbahce, a törököknél pályára lépett a holland légiós, Dirk Kuyt is.

Garami József csapata szervezetten és főleg bátran teljesített az első félidőben, ehhez hozzájárult az isztambuliak pontatlanságai.

Mindkét gólt szabadrúgás előzte meg, a 24.percben egy magyar szabadrúgás után a lepattanót Kanta József továbbította Volkan Demirel kapujába. A szünet előtt a török csapat brazil csapatkapitánya, Alex 18 méterről tekert a hálóba, Hegedűs csak beleérni tudott.

A második félidőt az edzőmeccseken megszokott cserék mellett a Fenerbahce fölénye jellemezte, de Hegedűs Lajos és az őt váltó olasz Federico Groppioni és és a védelem hatékonyan működött, a kontráknál pedig a technikás MTK-játékosok zavarba hozták a török védőket.

Az utolsó percben Rafa Wolfe lövését ujjheggyel tolta ki a török kapus, így maradt az 1-1, az MTK kitett magáért.