A Paks két vállra fektette a Fradit

MVM Paks (MVM Paks)

Felkészülési mérkőzésen a Paks idegenben győzte le 2-1-re a Ferencvárost.

Három hét múlva rajtol az OTP Bank Liga, így a klubok felkészülése már javában zajlik. Szombaton például a Fradi látta vendégül az elmúlt szezonban a negyedik – EL-selejtezős – helyért küzdő, de végül csak a hatodik helyen záró Paksot.

A hazai zöld-fehérek kezdték jobban az edzőmeccset, ugyanis az első negyedóra végén Vladan Čukić a jobb szélről adott középre, ám a passzból inkább lövés lett, ami becsapta Pokornit, így a játékszer a kapuban kötött ki (1-0).

Nem kellett sokat várni az egyenlítésre, ugyanis a paksiak a 20. percben ünnepelhettek gólt: az egykori ferencvárosi Bartha László vette be Jova kapuját (1-1).

A szünet után mindkét fél javára megítéltek egy büntetőt, de a lehetőséget csak a vendégek tudták kihasználni: Simon Attila volt eredményes, míg a másik oldalon Pölöskey Péter tizenegyesét védte a Paks kapusa (1-2).

A folytatásban az eredmény már nem változott, így a tolnaiak győzelmével ért véget a mérkőzés.