Moszkvai 6-3 a strandfoci vb-selejtezőben

strandfoci (strandfoci, )

Csehország elleni magabiztos sikerével a legjobb nyolc közé jutott a magyar strandlabdarúgó-válogatott a moszkvai vb-selejtezőben.

A magyar strandfoci válogatott a szakemberek szerint esélyesként lépett homokra a csehek elleni nyolcaddöntőben, és az első harmadban állva is hagyta az ellenfelet.

Először Badalik Szabolcs lőtte ki a rövid sarkot, majd Ughy Márk növelte az előnyt, azután szabadrúgásból Fekete Viktor révén már 3-0-ra vezettek a magyarok.

Chalupa szépített, de az első 12 perc Jaksa Péter fejesével 4-1-es magyar vezetéssel zárult. A második játékrészben Chalupa és Besenyei Ferenc lőtt egyet-egyet, így a hajráharmadot 5-2-es magyar vezetésnél kezdték a csapatok.

Az ellenfél betalált, de a csapatkapitány Weisz Tamás találatával kialakult a számunkra kedves 6-3-as végeredmény.

A továbbiakban a mezőnyt két négyes csoportra osztják, az első 2-2 helyezett jut ki a világbajnokságra.

A világbajnokságot nem akárhol, Tahitin rendezik majd 2013 szeptemberében, 16 csapat részvételével. Az európai selejtező 4 továbbjutója és a rendező Tahiti mellett 3 ázsiai, 2 afrikai, 3 dél-amerikai és 1-1 óceániai, illetve CONCACAF-térségbeli válogatott indul.