Marad az Athletic Bilbao sikeredzője

marcelo bielsa (marcelo bielsa, )

További egy évvel meghosszabbította szerződését Marcelo Bielsa, az EL-döntős Bilbao szakvezetője.

Fantasztikus évet zárt az Athletic Bilbao: a baszk együttes az argentin szakvezető, Marcelo Bielsa vezetésével bejutott a Király Kupa döntőjébe (ott alulmaradt a Barcelonával szemben), és többi közt a Manchester United és a Schalke 04 kiütésével az Európa Liga fináléjáig is elmentelt (ott az Atletico Madrid győzte le).

A sikeredzőt érthetően sokan szerették volna elcsábítani Bilbaóból, de ez nem sikerült senkinek: a klub vasárnap bejelentette, hogy további egy évvel meghosszabbították a korábban a chilei válogatott élén álló szakember szerződését.

Az 56 éves mester neve még a BL-győztes Chelsea-nél is felmerült, végül nem mozdul a helyéről, és megpróbál a bajnokságban a 10. helynél előkelőbb helyen végzeni jövőre a gárdával.