A törökök nyertek, az oroszok nem

Az ukrán-lengyel rendezésű labdarúgó Európa-bajnokságra készülő Oroszország 0-0-át játszott Litvániával.

Sok helyzetet hozott a litván-orosz csata, a hazaiak az első félidőben például a keresztlécet is megdöngették. A fordulás után is eldönthették volna a csapatok a találkozót, ám végül nem született gólt a kedd esti meccsen, maradt a 0-0.

„Ez a mérkőzés jó edzés volt. Elkövettünk egy csomó hibát, remélem ezekből tanultunk” – értékelt az Eb után távozó Dick Advocaat, az oroszok szövetségi kapitánya. Az oroszok az kontinensviadalon a társrendező lengyel, valamint a görög és a cseh együttessel találkoznak a csoportban.

Rendeztek egy „Eb-mentes” felkészülési mérkőzést is, Bulgária Törökországot fogadta. A vendégek a 22. percben szereztek vezetést, majd a 90.-ben be is biztosították győzelmüket, 0-2 lett a vége.