Buta hiba miatt büntették meg a Kecskemétet

A Magyar Labdarúgó Szövetség fegyelmi bizottsága 2-1 helyett 3-0-val adta oda a győzelmet a Ferencvárosnak a Kecskemét ellen.

Az MLSZ azért döntött így, mivel a kecskemétieknél az április 21-i idegenbeli bajnokin nem léphetett volna pályára Balog Szabolcs Marcell: az előző fordulók alatt begyűjtött sárga lapjai miatt nem is nevezhették volna a lilák. Így a Fradi által 2-1-re megnyert mérkőzés végeredményét törölték, de a három pont maradt a fővárosiaknál, csak a végelszámolásnál a KTE elleni meccs mellett 3-0 szerepel majd.

Elsőre úgy tűnhet, ennek a döntésnek komolyabb következménye nincs, azonban a vasárnapi záróforduló után még fájhat a liláknak a minusz egyes gólkülönbség minusz hármasra “cserélése”. A Kecskemét ugyanis komoly csatában van a bajnokság negyedik, és egyben Európa Ligás szereplést biztosító negyedik helyért: a Honvéddal, a Pakssal és a Diósgyőrrel küzdenek ezért a pozícióért, így a bajnokság végén könnyen kialakulhat a pontegyenlőség.