Nem bírt egymással az Újpest és a Fradi

Az OTP Bank Liga két nagymúltú, de most a középmezőnyben lévő csapata, az Újpest és az FTC 1-1-es döntetlent játszott egymással a Megyeri úton.

A Debrecen a Pécs legyőzésével megszerezetné a bajnoki címet, a nagy téttel bíró meccs előtt játszották az Újpest-FTC örökrangadót, ahol a két csapat a 10. helyért lép pályára.

Ettől függetlenül egészen biztos, hogy ez lesz a labdarúgó OTP Bank Liga 28. fordulójának legnézettebb meccse, elvégre egy Újpest-Fradit nem véletlenül hívnak örökrangadónak, a két ősi ellenfél 210. alkalommal találkozott.

A zöld-fehérek a héten meghosszabbított szerződésű Détári Lajos megfogalmazásában nyerni mentek a Szusza Ferenc Stadionba, bár az előző fordulóban a szurkolók szerint gyanús körülmények között az Üllői úton kapott ki a Pápától a Fradi.

A lila-fehérek Marc Leliévre megbízott edző szerint: “mindent megtesznek a győzelem érdekében”. A visszafogottság némileg indokolt a múlt heti, ZTE elleni 1-1 tudatában.

A mérkőzés összefoglalója:

Az első félidőben a fradisták a pályán és a lelátón is fölényben voltak, a zöld-fehérek elsősorban beadáskkal veszélyeztettek. A 20. percben Grúz a pillanatanyi hazai védelmi csődöt kihasználva egy szöglet után fejjel szerzett vezetést az FTC-nek.

A szünetig nem változott a játék képe, a vendégek néha veszélyeztették a kaput, a hazaiak viszont egyáltalán nem.

A fordulás után a lila-fehérek attraktívabbak lettek, ezzel párhuzamosan az FTC visszaállt.

A döntő momentum a 82. percben érkezett el, amikor Remili már harmadszor esett el a 16-oson belül. Kassai erre már befújta a 11-est, és második sárgával leküldte a gólszerző Grúzt.

A hajrában az emberelőnye és az egyenlítés tudatában feltüzelt újpestiek próbálkoztak, de nem jött össze a győztes gól, az Újpest 1-1-et játszott a Ferencvárossal.

Marc Leliévre, az Újpest megbízott edzője: “Óriási volt a hangulat, örülök, hogy a fiúk a végén egyenlítettek”.

Détári Lajos, az FTC trénere: “A Fradi megérdemelte volna a győzelmet, majd visszanézzük a 11-est eredményező szituációt”.

Újpest-Ferencváros 1-1 (0-1)

Szusza Ferenc Stadion, Vezeti: Kassai Viktor

Gólszerző: Vasiljevic (83., 11-esből), illetve Grúz (20.)
Piros lap: Grúz (82.)
Sárga lap:
Nagy P. (17.), Eninful (38.), illetve Jovanovic (18.), Grúz (79.), Pölöskey (90.)

Újpest: Balajcza – Nagy P. 8Kis Z., 46.), Lipták, Mihajlovic, Pollák – Eninful, Proesmans – Barczi, Vasiljevic, Balogh B. (Zamostny, 65.) – Remili. Mb. vezetőedző: Marc Leliévre

FTC: Jova – Otten (Kulcsár, 70.), Sváb, Jovanovic, Beliczky – Junior, Grúz, Fülöp, Klein – Simic, Pölöskey. Vezetőedző: Détári Lajos

Az alábbiakban olvashatják a Sport24 élő, szöveges közvetítését:

93. PERC: VÉGE a mérkőzésnek, a meccset emberhátrányban befejező FTC hiába szerzett vezetést, a gólszerző Grúz ellen megítélt, Vasiljevic által értékesített 11-essel Újpest-Ferencváros 1-1.

SÁRGA LAP 90’
Pölöskey, szövegért

88. PERC:
Zamostny közeli löketét védta Jova, majd az ismétlést is.

83. PERC: Remilivel szemben ezúttal Grúz szabálytalankodott, Kassai második sárgával kiállította a Ferencváros gólszerzőjét, a megítélt büntetőt Vasiljevic a léc alá küldte.

GÓÓÓL 83’
Vasiljevic, 11-esből
PIROS LAP 82’
Grúz 11-est és második sárgát érően szabálytalankodott
SÁRGA LAP 79’
A gólszerző Grúz kapott sárgát, majd Lipták is bűnhődött

78. PERC:
Proesmans lövése egy méterrel ment mellé.

CSERE 78’
Fradi-cserék: Simic-Zsivócky, Fülöp-Lisztes

75. PERC:
Ottent agyrázkódás gyanújával szállították el.

CSERE 74’
Barczi helyett Kovács Dániel jön az Újpestbe
CSERE 70’
A szédülő Ottent Kulcsár váltja a Fradiban

70. PERC:
Vasiljevic visszaengedését Kassai nem siette el, utána volt is egy rövid szóváltás a bíró és Leliévre között.

Ápolás 67’
Otten és Vasiljevic fejelt össze

66. PERC:
A frissen beállt Zamostny 3 méterről leadott lövését Fülöp blokkolta.

CSERE 65’
Zamostny váltja Balogh Balázst az Újpestben

62. PERC:
A nyilvánvaló feszültségtől eltekintve sajnos az örökrangadó színvonala meglehetősen alacsony.

Ápolás 56’
Jovanovicot találták el, de nincs komolyabb gond

54. PERC:
Megnygodtak a kedélyek, legalábbis a pályán, újra a középmezőnyben gyúrják egymást a játékosok.

48. PERC: A kényszerszünet csak egy percig tartott, mehet tovább a meccs, a lilák támadóbb szellemben jöttek ki a második félidőre.

47. PERC: Remili megint elesett a 16-oson belül, Pölöskey segített neki ebben, Kassai megint nem adott 11-est. Az újpesti tábor füstölög, szó szerint, áll a meccs.

CSERE 46’
Nagy Patrik helyett Kiss Zoltán az Újpestben
KÖZÉPKEZDÉS 46’
A Fradi kezdi a második félidőt

45. PERC: A félidőben 1-0-ra vezet az FTC az Újpest otthonában, a zöld-fehérek mezőnyfölényüket és helyzeteiket váltották gólra az egyelőre alárendelt szerepet játszó lila-fehérek ellen.

39. PERC: Sváb életerős lövése kicsivel ment az újpesti kapu fölé.

SÁRGA LAP 38’
Eninful ütötte el Jovanovicot

36. PERC:
Remili két Fradi-védő között esett el a 16-oson belül, de Kassai sípja néma maradt.

34. PERC: A lila-fehérek egyelőre nem tudnak mit kezdeni az FTC beadásaival, Simic egy percen belül kétszer is kapura fejelhetett.

32. PERC: Remili tört kapura, de Jova tisztázott az újpesti csatár elől.

28. PERC: A vérző térdű Juniort Kassai leküldte ápolásért, a Fradi a durrogtató, füstölő Újpest-tábor előtt szögletből majdnem újabb gólt szerzett.

23. PERC: Egy szöglet után az őrizetlenül hagyott Grúz közelről fejelt az újpesti kapuba, rá két percre Jovanovic labdáját a kiugró Simic Balajczába lőtte.

GÓÓÓL 20’
Grúz fejesével vezet a Fradi!
SÁRGA LAP 18’
Nagy Patrik az Újpestből, Jovanovic a Fradiból sárgult be

15. PERC:
A mezőnyben viszonylag nagy a küzdelem, de a kapuk nem forognak veszélyben.

9. PERC: A két tábor nem lankad a melegben sem, mindkét csapat eljutott már szögletig. Pölöskey jegyezte az első kapuralövést, Balajcza védett.

3. PERC: A presztízshez méltó hangulatban kezdődik a meccs, egyelőre a szurkolók jobban pörögnek.