A 90. percben szerzett előnyt a Bayern

A Bayern München hazai pályán győzte le 2-1-re a Real Madridot a Bajnokok Ligája-elődöntő első mérkőzésén. Mario Gomez a 90. percben lőtte a hazaiak második gólját.

Jó iramban kezdődött a Bayern München és a Real Madrid összecsapása. A BL-elődöntő első felvonásának első nagy helyzete a vendégek előtt adódott, Neuer piszkálta ki a léc alól Karim Benzema lövését. A túloldalon előbb Ribéry akart kiharcolni egy tizenegyest, ám ez nem sikerült. Egy szöglet után lepattanó labdát értékesítve aztán mégis megszerezte a vezetést a Münchennek a 17. percben (1-0).

A madridiak sokáig nem találták a fogást a bajor gárdán, az első félidőben tulajdonképpen csak két fölé szálló Cristiano Ronaldo lövés okozott még némi riadalmat hazai oldalon.

A második félidőt is a bőrnadrágosok kezdték jobban, ehhez képest egyenlített a Madrid, nem is akármilyen góllal! A Bayern végzett el szabadrúgást, ám egy kontra végén már Ronaldo lövését fogta Neuer. A kipattanót összeszedte Özil, majd Benzemához passzolt, a francia nagyon elnézte a kaput, de Ronaldo még befutotta a labdát, visszapöckölte Özilhez, aki magabiztosan talált be az iskolajáték után (1-1).

A Real ezt követően kissé ráült az eredményre, melyre a 71. percben majdnem ráfázott, ám Gomez a kapu torkából lőtt fölé jobbal. A hajrában érződött, hogy itt főképp a München hajt az újabb gólra, ezt pedig meg is szerezték a hazaiak, Lahm lövetett gólt Gomezzel a 90. percben (2-1).

A találkozó összefoglalója:

A megérdemelt 2-1-es győzelemmel a Bayern München került ugyan előnybe, azonban az idegenben lőtt gól a Real Madridnak is kedvezhet. Izgalmas visszavágóra van kilátás a jövő héten.

Eredmény – Bajnokok Ligája, elődöntő, 1. mérkőzés
München, Allianz Arena, 69 ezer néző, Vezeti: Howard Webb (angol)
Bayern München – Real Madrid 1-1 (1-0)
Bayern München: Neuer – Alaba, Badstuber, Boateng, Lahm – Schweinsteiger (Müller, 61.), Gustavo – Ribery, Kroos, Robben – Gomez Vezetőedző: Jupp Heynckes
Real Madrid: Casillas – Coentrao, Ramos, Pepe, Arbeloa – Khedira, Alonso – Cristiano Ronaldo, Özil (Marcelo, 69.), Di María (Granero, 79.) – Benzema (Higuaín, 84.) Vezetőedző: José Mourinho
Gólszerzők: Ribéry (17.), Gomez (90.) illetve Özil (53.)
Sárga lap: Badstuber (31.), Robben (37.) illetve Xabi Alonso (56.), Coentrao (56.), Di María (60.), Ramos (76.), Marcelo (94.)
Piros lap:

Az alábbiakban olvasható élő, szöveges tudósításunk!

94. PERC: És vége, a Bayern München 2-1-re nyerte meg a Bajnokok Ligája elődöntőjének első felvonását!

SÁRGA LAP 94’
Marcelo, Real Madrid
Müllert rúgta fel.

91. PERC:
Három perc a hosszabbítás.

90. PERC: GÓÓÓÓL! Megint vezet a Bayern München! Lahm csinált meg egy fantasztikus cselt a jobb szélen, így üresen adhatta be, Gomez berobbant középen és közelről a hálóba kotorta a labdét, 2-1!

GÓÓÓL 90’
Gomez, Bayern München
GÓÓÓÓÓL!

87. PERC: A kilépő Gomezt szerelték a tizenhatoson belül, Webb továbbot intett, miközben mindenki büntetőt reklamált. Nem mutattak olyan képállást, ami perdöntő lett volna, Coentrao és Ramos is odacsúszott, a labda elpattant, Gomez elesett. Ember legyen a talpán, aki megmondja mi történt.

86. PERC: Gomez ezúttal fejjel célozta meg a kaput, Casillas fogta a középre tartó labdát.

CSERE 84’
Real Madrid
Higuaín váltja Benzemát.

82. PERC: Ribéry
kereste Robbent, labdája azonban elakadt a védőkben. Coentrao hirtelen nem tudta mit kezdjen a labdával, felszabadítani akart, ám hasba lőtte Pepét. A közönség kezezést reklamált, de a visszajátszások alapján a portugál nem ért kézzel a lasztiba. Végül csal felszabadult a madridi kapu.

SZÖGLET 82’
Kroos, Bayern München
Jól jött be, csak senki sem állt a hosszún.
CSERE 79’
Real Madrid
Granero be, Di María le.

79. PERC: Xabi Alonso
lépett oda Ribérynek, aki ezt követően egy tripla leszúrt Rittbergerrel terült el a gyepen.

SÁRGA LAP 76’
Ramos, Real Madrid

71. PERC:
Mit hagyott ki Gomez… Egy baloldali szabadrúgás után Ramos nem tudott tisztázni, sőt, odapasszolta a labdát Gomezhez, a csatár azonban jobbal fölédurrantott a kapu torkából.

Casillas öklözte ki.

62. PERC: Gomez
lépett volna ki, Pepe azonban eltakarította a kapu előterében, Casillas így megszerezte a labdát.

Xabi Alonso és Coentrao is besárgult.

53. PERC: Nocsak, fura góllal egyenlít a Real Madrid! A Bayern München végezhetett el szabadrúgást a madridi térfélen, elég gyenge pontrúgás volt, kontrázott is a Real. Ronaldo kihagyott egy lövést, a labda azonban Özil elé pattant, ő Benzemához passzolt, a francia lövése rossz volt, azonban a hosszún álló Ronaldo röviden visszatette, az üresen álló Özil pedig a kapuba pöcizte, 1-1!

GÓÓÓL 53’
Özil, Real Madrid
Hoppá, 1-1!

52. PERC: Robben
védjegyévé váló betörését láthattuk, érkezett is a végén a balos lövés, azonban a labda fölészállt.

SZÖGLET 49’
Fejjel tisztáznak a müncheniek.

49. PERC:
A második játékrész elején is a Bayern volt aktívabb, az első helyzet azonban a Real előtt adódott, Benzema lövését azonban blokkolták. Szöglet.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
Real Madrid
Megy a második félidő.

A szünetben nézzük meg újra Ribéry gólját:

47. PERC: Alig több, mint egy perc volt a ráadás, vége az első félidőnek, a Bayern München vezet 1-0-ra. Szünet.

SZABADRÚGÁS 45’
Bele a sorfalba.
SZÖGLET 40’
Ribéry, Bayern München
Veszélytelen sarokrúgás volt.

40. PERC: Gomez
kínálta meg egy lövéssel Casillast, nagyot védett a spanyol kapus.

Itt az első sárga.

29. PERC: Ronaldo
villant a túloldalon, ám ezúttal is fölészállt a labda.

28. PERC: Egy szép müncheni akció végén Schweinsteiger lőtt távolról, a labda mellé ment és Casillas is figyelt.

27. PERC: Sokkal összeszedettebb a Bayern München, többet is van a hazaiaknál a labda.

SZABADRÚGÁS 21’
Fölé ment centikkel.

17. PERC: GÓÓÓÓL! Vezet a Bayern a München! Kroos szögletét fejelte le a földre az egyik madridi védő, Ribéry üresen maradt és közelről a kapuba bombázott, 1-0!

GÓÓÓL 17’
A lecsorgót bombázta be a kapuba.
SZÖGLET 17’
GÓÓÓÓL!

15. PERC: Ribéry tört be a tizenhatoson belülre, azonban inkább feldobta magát Ramos szorításában, mintsem befejezte volna az akciót. Webb nem ette meg.

14. PERC: Coentraót fegyelmezte meg Howard Webb, a hazai drukkerek nagy bánatára csak szóban.

SZÖGLET 9’
Alaba felszabadítása után Özil lőtt az oldalhálóba.
SZÖGLET 7’
Ronaldo fejelt volna, nem sikerült.

7. PERC:
Hoppá, itt az első nagy helyzet! Özil szöktette Benzemát, a gall lőtt, Neuer tornázta ki a léc alól a labdát. Szöglet.

5. PERC: A Real Madrid játékosainak minden egyes labdaérintését hatalmas füttysző, rontását pedig óriási üdvrivalgás követi.

3. PERC: Mind a két oldalon volt egy-egy lehetőség, előbb Casillas húzott le egy beadást, majd Neuer ölelte magához Benzema centerezését. A Bayern dominálja egyébként az első perceket.

KÖZÉPKEZDÉS 1’
Megy a meccs, pirosban a Bayern, fehérben a Real.

A főszereplők már a pályán, túl vagyunk a pénzfeldobáson, mindjárt kezdődik a meccs!

Előzetes: Münchenben kezdetét veszi a Bajnokok Ligája elődöntős szakasza, a Bayern München a rekordgyőztes Real Madridot fogadja az odavágón. Mind a két oldalon nagy a tét, ugyanis míg a bajorok rendezik a finálét, addig a blancóknál egyértelműen a BL-siker és a bajnoki cím behúzása a cél a szezonban.

Ide kattintva olvashatod el a két vezetőedző, Jupp Heynckes és José Mourinho beharangozó nyilatkozatát. A luzitán ismét merészet mondott, mondván nem a Real az esélyes.