Tíz perc alatt nyert a Levante

Az Atletico Madrid 2-0-s vereséget szenvedett a Levante otthonában úgy, hogy a vendégek tíz emberrel fejezték be a meccset.

Az Európa Liga elődöntőjébe jutott madridiak számára nem kezdődött jól a mérkőzés, ugyanis már a második percben hátrányba kerültek: ekkor Valdo fejese mattolta Courtois kapust (1-0). Alig telt el nyolc perc, máris megduplázta előnyét a Levante, azonban most Kone volt a gólszerző (2-0). A félidő hátralévő részében sok helyzetet nem jegyezhettünk fel, sokkal inkább a játékvezető került előtérbe: kis túlzással percenként állt a játék szabadrúgás vagy sárga lap miatt.

A második játékrészben a madridiak részéről Arda Turan és Diego ostromolta a Levante kapuját, majd a félidő derekán Falcao is beszállt a meccsbe. A Matracosok minden igyekezete ellenére azonban még szépíteni sem tudtak, sőt a 83. percben Miranda második sárga lapja miatt tíz emberre fogyatkoztak.

A Levante kétgólos győzelmével feljött a tabella negyedik helyére, míg az Atletico Madrid hetedik.