Győzelemmel rajtolt a Honvéd a Puskás-Suzuki Kupán

A címvédő Budapest Honvéd 3-0-ra győzött a román Hagi Academia ellen a 17 éven aluliak számára kiírt Puskás Suzuki Kupa labdarúgótorna pénteki nyitómérkőzésén, Felcsúton.

Az ötödik tornán a címvédő Honvéd már tíz perc után kétgólos előnyre tett szert: Bobál Gergely három perccel a kezdés után bünetőből, később akcióból volt eredményes. A második játékrészben a kétgólos támadó testvére, Bobál Dávid is eredményes volt: egy szabadrúgás után fejjel mattolta a román kapust (3-0).

Simon Miklós, a győztes mester így értékelte a találkozót a felcsúti akadémia honlapjának: “Megérdemeltük a győzelmet. Szerettük volna jól kezdeni a tornát, és ez sikerült is, de úgy gondolom, a neheze még hátra van. Megyünk tovább a tornagyőzelemig.”

A kupa másik csoportjában Puskás Akadémia-Panathinaikosz összecsapást rendeztek, és a vendéglátók 2-1-es győzelmet arattak a görög ellenfél felett.