Kilencgólos meccset nyert az Inter

Az Internazionale hazai pályán verte a 5-4-re a Genoát egy két kiállítást hozó mérkőzésen.

Pedig úgy tűnt, tükörsima meccs lesz ez a milánói kék-feketék szempontjából, tekintve, hogy a 38. percben már 3-0-ra is vezettek. Moratti a félidő végén még szépített, majd Palacio a fordulást követően büntetőből tovább csökkentette a különbséget.

Nem remegett meg a hazai csapat, Zarate révén újra kettő volt a különbség, azonban Julio Cesar piros lapt és büntetőt érően szabálytalankodott a 79. percben, Gilardino pedig büntetett. A hazaiak is lőhettek egy tizenegyest, ezt Milito vágta be. A vége 5-4 lett, köszönhetően annak, hogy Gilardino a harmadik genovai büntetőt is bevágta. A vendégek is tíz emberrel fejezték be egyébként a meccset, Belluschi a 84. percben kapott pirosat. Andrea Stramaccioni győztesen debütált az Inter kispadján.

Gólzápor volt Milánóban:

A Palermo 3-1-re verte a Bolognát idegenben, de a Chievo is elhozta a három pontot Firenzéből. Otthon nyert a Cagliari és a Siena, míg a Lecce és a Cesena nem bírt egymással.

Eredmények – Serie A, 30. forduló
Bologna-Palermo 1-3 (0-0)
Gólszerzők: Sörensen (51.), illetve Budan (69.), Hernandez (76.), Ilicic (86.)
Piros lap: Mantovani (81., Palermo)

Cagliari-Atalanta 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Conti (11.), Pinilla (55.)

Fiorentina-Chievo 1-2 (0-1)
Gólszerzők: Ljajic (71.), illetve Pellisier (24.), Rigoni (88.)

Internazionale-Genoa 5-4 (2-1)
Gólszerzők: D. Milito (13., 27., 85., – utóbbit 11-esből), Samuel (38.), Zarate (74.), illetve Moretti (45.), Palacio (59., 11-esből), Gilardino (80., 90., mindkettőt 11-esből)
Piros lap: Cesar (79.), illetve  Belluschi (84.)

Lecce-Cesena 0-0

Siena-Udinese 1-0 (0-0)
Gólszerző: Destro (70.)