A Real véget vetett a ciprusi csodának

A labdarúgó Bajnokok Ligája negyeddöntőjének odavágóján a Real Madrid Benzema duplájával és Kaká góljával idegenben 3-0-ra legyőzte az APOEL-t.

Az egyiknek eljött a nagy nap, a másiknak pedig a kötelező feladat. Az APOEL az idei BL-sorozat legnagyobb menetelését végrehajtva továbbjutott a csoportjából, majd a nyolcaddöntőben kiejtette az Olimpique Lyont.

Most egy igazi sztárcsapat akadt az útjukba, az előző körben a CSZKA Moszkvát búcsúztató Real Madrid volt a párharc toronymagas esélyese. Persze bármi megtörténhetett volna, erre éppen az APOEL a példa, de a madridiak ellen véget ért a csodasorozat.

A mérkőzés összefoglalója:

A Real Madrid természetesen Cipruson is támadólag lépett fel, ezt viszont elég indiszponáltan tette az első félidőben. A támadószekcióból Benzema és Cristiano Ronaldo sorozatban hagyta ki a kisebb, néha nagyobb helyzeteket, Higuaín az első negyedórát kivéve észrevehetetlen volt.

A fordulás után újra jöttek a madridi támadások, amiket nem tudtak gólra váltani a sztárvendégek.

A meccs kulcspillanata a 63. percben jött el, amikor Higuaín helyére Kaká érkezett. A brazil kisvártatva gólpasszt adott a magára találó, csukafejessel betaláló Benzemának, majd saját maga is értékesített egy ziccert a hajrában.

A lefújás előtt Benzema belőtte második gólját, az idegenbeli 3-0-s győzelemmel a blancók már az első meccsen nem hivatalosan kivívták a továbbjutást.

A három madridi gól:

A másik keddi nyolcaddöntőben a Chelsea idegenben győzte le a Benficát.

APOEL Nicosia-Real Madrid 0-3 (0-0)

APOEL: Hiotisz – Purszaitidisz, Marcelo (Kaká, 13.), Paulo Jorge, Boaventura – Morais, Alexandru (H. Sousa, 46.) – Haralambidisz, Tricskovszki, H. Pinto (Solari, 72.) – Aílton. Vezetőedző: Ivan Jovanovic
Real Madrid: Casillas – Arbeloa, Pepe, S. Ramos, Coentrao (Marcleo, 64.) – Khedira, Sahin (Granero, 84.) – Benzema, Özil, C. Ronaldo – Higuaín (Kaká, 63.). Vezetőedző: José Mourinho
Gólszerző: Benzema (74., 90.), Kaká (82.)

Az alábbiakban olvashatják élő, szöveges közvetítésünket:

92. PERC: VÉGE a mérkőzésnek, a Real Madrid bő egyórányi meddő fölény után belendült, és idegenben 3-0-ra legyőzte az APOEL-t, a visszavágó merő formalitás.

90. PERC: Jobb későn a gólszüret, mint soha, bár ezt a ciprusiak nyilván nem díjazzák. Kaká, majd a duplázó Benzema is szépen kijátszott ziccert értékesített.

GÓÓÓL 90’
Benzema újra betalált!
CSERE 84’
Granero be, Sahin le a Madridban
GÓÓÓL 82’
Kaká megduplázta a Real előnyét!

A Benfica is hátrányba került, Kalou góljával idegenben vezet 1-0-ra a Chelsea.

80. PERC: A vendégek igazából elkezdtek focizni, egyelőre Hiotisz kapus tartja az APOEL-t meccsben.

74. PERC: Benzema Kaká beemelt labdáját látványos fejessel továbbította a ciprusi kapuba (0-1).

GÓÓÓL 74’
Benzema végre megtöri a gólcsendet!
CSERE 72’
H. Pinto le, Solari be az APOEL-ben

67. PERC:
Ronaldo és Özil következik, mindkettejük lövése elakad.

CSERE 63’
A madridi Kaká Higuaínt, Marcelo Coentraót váltja

61. PERC:
A ciprusi Kaká jegyezhet egy felejthető szabadrúgást.

A másik meccsen a Chelsea megúszott egy büntetőt, a kontrából Mata kapufát lőtt.

Remélhetőleg az APOEL nem elégedett a nyolcaddöntőbe jutásal, elvégre még gólt sem kaptak a Realtól – viszont kapuralövés nélkül lőni is nehéz lesz..

53. PERC: És akkor a két csatár összmunkája: Ronaldo táncol át a 16-os vonalánál keresztbe, passz Benzemának, aki kilövi az egyik nicosiait.

48. PERC: Benzema tartja a formáját, kihagyott helyzettel kezd, majd Ronaldo is lő egy csúnyát.

CSERE 46’
Alexandru helyett Héder Sousa a ciprusi csapatban
KÖZÉPKEZDÉS 46’
A Real Madrid folytatja a játékot

A szünetben: Benfica-Chelsea 0-0

45. PERC: Vége az első félidőnek, a masszív fölényben játszó Real Madrid egyelőre 0-0-ra áll a bekkelő APOEL ellen.

43. PERC: Ronaldo a biztonság kedvéért még lő egy felejthetőt a szünet előtt.

37. PERC: Tüzijáték a ciprusi kapu előtt, de mindegyiket elpuskázzák a spanyolok.

35. PERC: Benzemáé az eddigi legnagyobb helyzet, Sahin óriási helyzetbe hozta, de a francia a kapu torkából is fölé tud lőni.

Van kis időnk foglalkozni a Benfica-Chelsea meccsel is, portugál fölény és helyzetek, de gól még nincs ott sem.

29. PERC: Ronaldo következik egy kisebb és egy nagyobb helyzettel, mindkét esetben Hiotisz lett a végállomás.

25. PERC: A Realnak nem jött össze a korai gól, levegőhöz jutottak a hazaiak.

20. PERC: Ciprusi lábon keveset jár a labda, amelynek birtoklásában a Real 70:30 százalék arányban vezet.

17. PERC: Ezt nem fogja sokáig bírni az APOEL. Ezúttal Higuaín tüzelt egy gyors kényszerítőzés után, picit fölé, majd a következő madridi támadás végén Özil beadása után ugyanő fejjel, megint fölé.

CSERE 13’
Marcelo lesérült, Kaká érkezik a nicosiaiakhoz

10. PERC:
A zseléshajú portugál cselbemutatót tart, Özil inkább gólra tör, de Hiotisz véd.

8. PERC: C. Ronaldo és más madridi játékosok is megkapták az első csomagjaikat a ciprusiaktól, Benzemáé volt az első lehetőség.