Kétgólos előnyről botlott a Napoli

Az olasz labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában a Napoli hazai pályán ikszelt a Catania ellen, míg a Lazio nyerni tudott.

A Napoli és a Lazio is a dobogóra pályázik a Serie A-ban, de közülük csak a római együttes tudott nyerni a 29. fordulóban vasárnap délután.

Pedig a nápolyiak már 2-0-ra vezettek a második félidőben a vendég Catania ellen, de a szicíliaiak előbb szépíteni tudtak, majd az egyenlítés is összejött nekik, így 2-2 lett a végeredmény.

A Napoli csak ikszelt:

Eközben a Laziónak pont a meccs hajrája kedvezett, Diakite ugyanis a 88. percben szerezte a győztes gólt a vendég Cagliari ellen.

A Lazio a harmadik helyen áll a tabellán, a Napoli negyedik, a két együttes között három pont a különbség.

Eredmények – Serie A, 29. forduló

Lazio-Cagliari 1-0 (0-0)
Gólszerző: Diakite (88.)

Napoli-Catania 2-2 (0-0)
Gólszerzők: Dzemaili (61.), Cavani (67.), illetve Spolli (75.), Lanzafame (85.)

Cesena-Parma 2-2 (0-1)
Gólszerzők: Santana (46.), Del Nero (53.), illetve Floccari (40.), Paletta (61.)

Chievo-Siena 1-1 (1-0)
Gólszerzők: Acerbi (9.), illetve Destro (51.)

Genoa-Fiorentina 2-2 (1-1)
Gólszerzők: Belluschi (21.), Palacio (89.), illetve Montolivo (31.), Natali (70.)

Novara-Lecce 0-0

Atalanta-Bologna 2-0 (0-0)
Gólszerzők: Gabbiadini (50.), Tiribocchi (91.)