A Valencia gyorsan bajba sodorta magát

A Valencia idegenben 3-1-re kikapott a Getafétól a spanyol labdarúgó-bajnokság 29. fordulójában.

Miközben a szombaton Mallorcán emberhátrányban győző Barcelona próbál tapadni a Real Sociedadot egy ötössel megkínáló Real Madridra, a mögöttük tisztes távolban lévő “üldözők” élcsapata, a Valencia lépéselőnybe hozta közvetlen riválisait.

A Getafe szurkolói az elején még kényelmetlenül érezték magukat, mert Soldaldo már az 5. percben a vendégeket juttatta előnyhöz.

A szünetre azonban már kétgólos hazai vezetésnél mehettek a csapatok, Rios és Miku révén fordított a Getafe, Bruno öngóljával pedig már 3-1 lett az állás.

Ami egyben a végeredményt is jelentette, a folytatásban már nem esett több gól. A Valencia 47 pontjával még mindig a harmadik, de mögötte ott liheg három pont hátrányban a vasárnap pályára lépő Levante és a Málaga.