Idegenbeli Sevilla-siker

A Sevilla 3-0-ra nyert a Racing Santander otthonában, míg városi riválisa, a Betis ikszelt a spanyol labdarúgó-bajnokságban.

A Primera División 29. fordulójában a Sevilla a 34. percben Jesus Navas révén szerezte meg a vezetést a Racing Santander vendégeként, majd a második félidő elején Manu del Moral duplázta meg a vendégek előnyét.

Diop kiállítása után a Santander emberhátrányban futballozott a hajrában, a Sevilla pedig a duplázó Del Moral révén már a hosszabbításban újra eredményes volt, és végül 3-0-ra nyert idegenben.

A Sevilla sikere:

Eközben egy másik sevillai alakulat, a Real Betis hazai pályán bő tíz perccel a rendes játékidő vége előtt ugyan előnybe került az Espanyol ellen, de a vendégek a 92. percben Pandiani találatával egy pontot megmentettek, 1-1 lett a végeredmény.