Emberelőnyben nyert az Espanyol

A közel negyven percig emberelőnyben futballozó Espanyol magabiztos győzelmet aratott a kiesés ellen küzdő Racing Santander ellen.

A Racingra kiemelet fontosságú mérkőzés várt Barcelonában, mivel ha sikerül hazavinniük a három bajnoki pontot közelebb kerülnek a benntmaradáshoz. Ennek szellemében a 12. percben meg is szerezte a Racing a vezetést Stuani révén, de az Espanyol még a félidő alatt egyenlíteni tudott, sőt, a 33. percben Coutinho bombájával meg is szerezték az előnyt (2-1).

Az elszánt santanderiek lendületét az 52. perc törte meg, amikor második sárgája miatt Gullon mehetett zuhanyozni. A végső kegyelemdöfést tíz perccel a lefújás előtt Moreno fejese vitte be, így az Espanyol 3-1-re legyőzte az immár kilenc mérkőzés óta nyeretlen Racingot.