Udinében szerzett pontot a Napoli

Az Udinese 2-2-es döntetlent játszott a vendég Napoli együttesével az olasz labdarúgó-bajnokság 28. fordulójában.

A tabellán egymás mögött tanyázó két együttes számára az volt a tét, hogy elszakadjanak egymástól, és esetleges győzelmükkel átvegyék a Laziotól a harmadik helyet. A terv megvalósításához a hazai Udinese járt közelebb, ugyanis a 28. percben Pinzi góljával megszerezték a vezetést, sőt a második félidő elején a gólszerző fejese csattant a kapufán, a kipattanó azonban a Bajnokok Ligájától már búcsúzó Napoli szerencsétlenségére épp Di Natale elé került, aki közvetlen közelről nem hibázott (2-0).

A fordulatot a 60. perc hozta, amikor Fabbrini megkapta második sárgáját, így emberelőnybe kerültek az addig visszafogottan focizó vendégek. A kiállítás után Cavani percei következtek: a támadó előbb büntetőt hibázott, majd szabadrúgásból szerzett szépségdíjas találat, sőt, öt perccel a rendes játékidő vége előtt egalizált. Handanovic kapus lábai között talált magának utat a labda a hálóba (2-2).

A döntetlennel mindkét együttes maradt korábi pozíciójában, azaz a Napoli az negyedik, míg az Udinese az ötödik helyen.