Idegenben nyert a Getafe

A spanyol labdarúgó-bajnokság 26. fordulójának hétfő esti zárómérkőzésén a Getafe idegenben győzte le a Villarrealt.

A tét nem volt elhanyagalható a hazaiak szempontjából, ugyanis a forduló előtt mindössze három pontra tanyáztak a kiesőzónától, így a Villarreal számára más eredmény nem is lett volna elfogadható a szintén nem túl acélos Getafe ellen, mint a győzelem.

A kezdő sípszó után azonban úgy tűnt, a sárgák fejben még az öltözőben maradtak, mivel szinte első komolyabb támadásából a vendégek bevették Lopez kapuját: a 6. percben Rodriguez lépett meg a jobb szélen, középre adott labdáját Miku átvette, aki a mellette üresen ácsorgó Diego Castro elé passzolt, így a szélsőnek nem akadt más dolga, mint hogy a hálóba gurítson (0-1).

Több sem kellett a Villarrealnak, hogy felébredjen, ám az egyenlítésre a 45. percig várniuk kellett a hazai szimpatizánsoknak: Nilmar egalizált büntetőből (1-1). Ám a hangulatot újra lehűtötte a Getafe, a sárgák védői csak figyelték, ahogy Barrada ismét mattolja Lopezt (1-2).

Győzelmével a madridi kiscsapat a 13. helyre ugrott előre, míg a Villarreal továbbra is csak a 17. helyen szerénykedik.

Eredmény – Primera División, 26. forduló:

Villarreal-Getafe 1-2 (1-1)
Gólszerzők: Nilmar (45. tizenegyesből), illetve Diego Castro (6.), Barrada (72.)