A Videoton három pontot gyűjtött Diósgyőrben

A labdarúgó OTP Bank Liga 19. fordulójának rangadóján a bajnok Videoton látogatott a diósgyőri katlanba, és hajtós meccsen 2-0-ra nyert.

A bajnok Videotonra igazi erőpróba várt, még a címvédő sem mehet biztosra a diósgyőri oroszlánbarlangban. A DVTK ráadásul harapós hangulatban várta őket, hiszen az előző fordulóban Kecskeméten egy büntetővel kapott ki.

A Videoton a Kaposvár elleni papírforma-győzelemmel hangolt a találkozóra, persze ne felejtsük el, hogy hét közben a Ligakupában a Vidi győzni tudott Diósgyőrben, de vasárnap persze nem ugyanazok a csapatok futottak ki a gyepre.

A mérkőzés összefoglalója:

Mire a DVTK belelendült volna, már futhatott is az eredmény után, Vinícius egy Torghelle-kapufa után bevágta a kipattanót.

A folytatásban véget nem érő birkózásba kezdtek a csapatok, de igazán nagy helyzet ritkán alakult ki, az is inkább a Videotonra volt jellemző.

A fordulás után az égvilágon nem változott semmi, folytatódott a brusztolás, egészen a hajrá előtti cserékig.

Akkor ugyanis beállt Nikolic, és három perc múlve egy erőszakos és szemfüles góllal eldöntötte a meccset.

Brachi kiállítása már nem segített a DVTK-n, a Vidi 2-0-ra nyert, és tovább tapad a Debrecen, Győr kettősre.

Diósgyőr-Videoton 0-2 (0-1)
DVTK Stadion, Vezeti: Szabó Zsolt
DVTK:
Farkas B. – Vági (Arze, 80.), Nagy T., Budovinszky, Gohér – Gallardo, Abdouraman, Fernando, Sekour (Tisza, 60.), Luque – Seydi. Vezetőedző: Benczés Miklós
Videoton:
Bozovic – Brachi, Vinícius, Caneira, Szolnoki – F. Oliveira (Gyurcsó, 85.), Sándor Gy. (Vaskó, 90.), Mitrovic, Tóth B., Walter Lee – Torghelle (Nikolic, 70.). Vezetőedző: Paulo Sousa
Gólszerzők: Vinícius (3.), Nikolic (70.)
Sárga lap:
Sekour (11.), illetve Szolnoki (34.), Brachi (85.), Walter Lee (85.), Vaskó (90.)
Piros lap:
Brachi (88.)

Az alábbiakban olvashatják élő, szöveges közvetítésünket:

90. PERC: VÉGE a mérkőzésnek, a Videoton küzdelmes, de megérdemelt 2-0-s győzelmet aratott a Diósgyőr otthonában.

SÁRGA LAP 90’
Vaskó szabálytalan csere miatt sárgával kezd…
CSERE 90’
Vaskó jön Sándor György helyére

89. PERC:
Bár a Videoton már megnyerte a meccset, az utolsó percek emberhátránya nem hiányzott a vendégeknek.

Arze be, Vági le a hazaiaknál

73. PERC:
Három perc játék után egy beívelésnél Nikolic kibújt, és megszerezte az alighanem győztes gólt.

GÓÓÓL 73’
Nikolicnak nem kellett sok idő a gólhoz!

72. PERC:
A Videoton kipasszolta a diósgyőri védelmet, de Sándor György fölé trafált.

CSERE 70’
Torghellét Nikolic váltja a Vidiben

68. PERC:
21 méterről rúghatott szabadot a DVTK, a nézők Luque nevét skandálják, aki a sorfalat ritkította meg végül.

65. PERC: Végre egy ígéretes hazai támadás, de Luque a védőket találta el.

CSERE 60’
Sekour helyett Tisza a Diósgyőrben

57. PERC:
Az elmúlt percekben Szabó Zsolt spori vette át a főszerepet.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
A Videoton folytatja a találkozót

45. PERC: A szünet előtt Abdouraman fejesét fogta Bozovic, az első, inkább küzdelmes mint színvonalas félidő végén: DVTK-Videoton 0-1.

Ápolás 41’
Abdouraman kezét kötözni kellett

40. PERC:
A küzdelem nagyon kemény, csak az a baj, hogy a két 16-os között zajlik.

SÁRGA LAP 34’
Szolnoki rúgta le Gallardót

30. PERC:
A gólon kívül a legélvezetesebb szórakozást Torghelle és Budovinszky öszecsapásai adják.

24. PERC: Tóth Balázs lökete kevéssel kerülte el a pipát, egy perc múlva Torghelle puskázott el egy helyzetet.

21. PERC: A DVTK egyelőre nem tud mit kezdeni a masszív és támadó szellemű Videotonnal, hiába próbálnak a széleken mögéjük kerülni.

17. PERC: A mindig látványosan küzdő Torghelle szórakoztatja a vendégdrukkereket és idegesíti a helyi szurkolókat, aztán Luque hagy ki egy ígéretes lehetőséget.

SÁRGA LAP 11’
Sekour intézte el Torghellét

11. PERC:
A gól óta leginkább egymást rugdossák a fiúk, végül Sekour Torghelle-ledózerolása vágta ki a biztosítékot Szabó Zsoltnál.

3. PERC: Egy vendég szabadrúgás után Torghelle fejese a kapufán csattant, a kipattanót Vinícius belőtte, vezet a Vidi (0-1).