24-0 lett a meccs végeredménye

Nem mindennapi találkozót játszott a dél-afrikai Powerlines és a Mamelodi Sundowns labdarúgó-csapata. Utóbbi két tucat góllal nyert.

0-24 – gólok nonstop, mondhatnánk viccesen, és mondjuk is, mert magunk is meglepődtünk a dél-afrikai kupa hétvégi fordulójáról érkező hír hallatán.

Minden idők egyik leggólgazdagabb “profi” mérkőzéséről beszélhetünk, amelyen már a szünetben 10-0-ra vezetett a Mamelodi Sundowns. A győztes csapat egyébként vezeti a dél-afrikai bajnokságot, harmadosztályú ellenfelével, a Powerlines-szal viszont feltörölte a padlót.

Természetesen a nemzeti focihistóriában is példa nélküli, egyben rekordot jelentő eredményről van szó. Bizonyos Hlompho Kekana hét gólt lőtt, de Nyasha Mushekwi sem szégyenkezhet a maga hat találatával, valamint az ötgólos Richard Henyekanének sem kell az öt lőtt góllal elmenekülnie, és élete hátralévő részében remeteként tengődnie.

Nincs más hátra, mint hátradőlni és megnézni a 24 gólt az alábbi videón.