Váratlan eredmények az NB II.-ben

Kikapott a Gyirmót és a Szolnok, csak döntetlent ért el az MTK a labdarúgó NB II. szombati játéknapján.

A másodosztályú labdarúgó-bajnokság mérkőzésein kiemelten emlékeztek Kutasi Róbertre, a REAC tragikusan elhunyt klubigazgatójára, az MLSZ NB II.-es Bizottságának elnökére.

Egykori szeretett együttese, a Rákospalota a Kazincbarcika ellen aratott 4-1-es győzelemmel adózott a sportvezető, egykori újságíró emlékének. Keleten további meglepetések is születtek: a Cegléden aratott 4-1-es győzelem után a sereghajtó Vecsés ellen odahaza kapott ki a Nyíregyháza.

Az egyik legfontosabb találkozón a Szegeden elszenvedett 0-4 után otthon is kikapott a listavezető Szolnok (az Újpest nyert 1-0-ra a Tiszaligetben), ezt pedig azonnal kihasználta az egy meccsel kevesebbet játszó Békéscsaba, és az Eger 1-0-s legyőzésével pontszámban beérte a szolnokiakat.

Nyugaton a nagy erősítések ellenére kikapott a Kozármislenytől a Gyirmót, és így helyet cserélt a két csapat a tabellán, most a mislenyiek haladnak az MTK után. A fővárosi kék-fehérek egy félidő után még hátrányban voltak a Vidi II ellen (Milan Peric a 9. percben lőtte a vendégek gólját), de Kálnoki Kis Dávid az 54. percben egyenlített, így a Hungária körútiak végülis tovább növelték előnyüket a legnagyobb rivális ellen.

A BKV Előre most sem kapott ki, a nehéz anyagi helyzet ellenére egy ponttal gazdagodott Soós Imre csapata.