A liláknak nem ízlett a bolognai

A Bologna hazai pályán 2-0-ra legyőzte a Fiorentinát az olasz labdarúgó-bajnokságban.

A 21. fordulóban a havazás miatt kellett elhalasztani a Bologna-Fiorentina mérkőzést a Serie A-ban, kedden viszont nem volt akadálya a pótlásnak.

A vendégek szurkolóinak nem sok öröme akadhatott a meccsben, a firenzeiek már az első félidőben kétgólos hátrányba kerültek. A 30. percben Diamanti ziccerét még védte a lilák kapusa, de a kipattanó után mégis megtalálta az utat a gólvonal mögé a hazai játékos, vezetett a Bologna.

A szünet előtt nem sokkal egy szépségdíjas találattal növelte előnyét a házigazda, Di Vaio lapos beadását Ramirez sarokkal továbbította a kapuba. Az 50. percben megpecsételődni látszott a Fiorentina sorsa, miután Olivera a kiállítás sorsára jutott. Az eredmény a folytatásban már nem változott, 2-0 lett a vége.

Az Inter otthonában aratott 3-0-s siker után tehát újabb szép sikert aratott a Bologna, mai győzelmükkel pedig pontszámban befogták a Fiorentinát.

Eredmény – Serie A, 21. forduló (pótolt mérkőzés)
Bologna-Fiorentina 2-0 (2-0)
Gólszerzők: Diamanti (30.), Ramirez (43.)
Kiállítva: Olivera (50. – Fiorentina)