Vége a spanyol csodának

A spanyol Király-Kupa elődöntőjének visszavágójánt Mirandés 6-2-es vereséget szenvedett a Bilbaotol, ezzel kiesett.

Az eddig csodát-csodára halmozó harmadosztályú spanyol kiscsapat az első mérkőzésen 2-1-es vereséget szenvedett, de nyilván továbbra is bíztak a csodában, ami eddig rendre sikerült nekik. Most nem. A Bilbao hazai pályán nagyon hamar érvényesítette a papírformát és 6-2-re, két mérkőzés ősszesítése alapján 8-3-ra helyzete vissza a földre a Mirandést.

A Bilbao gyakorlatilag 22 perc alatt eldöntötte a meccset, ennyi kellett három gól berámolásához. Mindemellett érdemes megjegyezni, hogy a Mirandés nem esett össze, rendkívül kultúrált, agilis játékot mutatott be eztán is. Helyzeteket dolgoztak ki, sőt, Aitor Blanco révén két gólt is szerzett. Az Athletic Bilbao szurkolók rendkívül nagyra tartották, a Mirandés játékát, eddigi teljesítményét és a mérkőzés végén a vesztes csapatot felállva megtapsolták..

Spanyol Király-kupa, elődöntő, 2. mérkőzés
Athletiv Bilbao – Mirandés (III.) 6-2 (G.: Munaian, Susaeta, Aurtenetxe, Llorente (2) César Caneda (öngól), ill. Aitor Blanco (2)
Tj.: Bilbao 8-3
Szerdán rendezik a második mérkőzést Barcelona-Valencia, első mérkőzés 1-1 volt