Mourinho rácsodálkozott a Vidire

A jól küzdő Videoton José Mourinho szemei előtt 1-0-ra kikapott Marbellán a CSZKA Moszkvától. A Real Madrid BL-ellenfele megizzadt a győzelemért.

A Marbellán készülő Videoton az egyre erősebb orosz bajnokság egyik élcsapatával, a 2005-ös UEFA Kupa-győztes CSZKA Moszkvával játszott felkészülési mérkőzést.

A Vidi jó előjelekkel várta a nehéznek ígérkező edzőmeccset, szombaton a kínai bajnokot, a Kuangcsout verte hátrányból felállva. A moszkvai alakulat nem akármilyen színvonalat képvisel, továbbjutott a Bajnokok Ligája csoportköréből, és két hét múlva a Real Madriddal találkozik a nyolcaddöntőben.

Így egyáltalán nem véletlen, hogy José Mourinho is a lelátóról követte következő BL-ellenfelüket.

A mérkőzés összefoglalója:

A portugál sztártréner pedig azt láthatta, hogy honfitársa, Paulo Sousa csapata játékban sokszor felülmúlta a darabos, de kőkemény CSZKA-t.

Az oroszok Mussa szemtelen góljával gyorsan vezetést szereztek, ezután azonban inkább csak a rombolásban jeleskedtek, a Vidi végig többet támadott.

A szünet után a magyar csapatnál megindult a csereáradat, a legfontosabb ezek közül a friss csatárszerzemény, Torghelle Sándor bállása volt, aki hamarosan leterhelte a hátsó moszkvai védvonalat.

Torghelle lőtt érvénytelen gólt, hagyott ki nagy helyzetet, de sokszor lesen kapta a partjelző.

A Videoton közel állt az egyenklítéshez, de végül 1-0-ra kikapott a CSZKA Moszkvától, José Mourinho pedig, ha szánt nehány pillantást a moszkvaiak kémlelése mellett a Vidire is, egyetértett azzal, hogy a magyar csapat megérdemelte volna a döntetlent.

Az alábbiakban olvashatják a Sport24 élő szöveges közvetítését::

Videoton-CSZKA Moszkva 0-1 (0-1)
Videoton: Bozsovic – Brachi, Vinícius (Vaskó, 82.), Caneira (Apostolopoulos, 57), Jeff (Szolnoki, 70.)Silva – Gyurcsó (Gosztonyi, 57.), Mitrovics (Polonkai, 56.), Tóth B. (Vasziljevics, 80.), Kovács (Sándor, 58.), Walter Lee (Evandro, 73.) – Nikolic (Torghelle, 58.)
CSZKA Moszkva: Csepcsugov – Berezuckij, Igansevics (Adams, 82.), Vernblumen, Dzagojev (Aldonyin, 60.), Mamev, Kim, Mussa, Tosic, Skennikov, Nababkin
Gólszerző: Mussa (16.)
Sárga lap:
Mitrovics (25.), Bozsovic (44.), illetve Vernblumen (44.)
Piros lap: Mitrovics (56.)

90. PERC: VÉGE a mérkőzésnek, a CSZKA Moszkva 1-0-ra legyőzte a Videotont, a székesfehérváriak egyenrangú ellenfelei voltak az oroszoknak, és többször mezőnyfölényt harcoltak ki, de a támadásokból egyet sem sikerült érvényes góllal befejezni.

84. PERC: Torghelle percei, a Vidi új csatárát először lesen kapták, egy perccel később már a kapuson is túljutott, de ezzel a jó lövőhelyzet is odalett.

CSERE 82’
Vidi: Viníciust Vaskó váltja, CSZKA: Igansevics helyett Adams
CSERE 80’
Tóth Balázs helyén Vasziljevics

78. PERC:
Gól! Mégsem… Torghelle bólintott közelről a moszkvai kapuba, de les miatt nem adták meg.

77. PERC: Mourinho azt láthatja, hogy az oroszok nem annyira technikásak, viszont kőkemények test-test elleni harcokban – más kérdés, hogy egy BL-meccsen aligha lesz ilyen hallgatag a spori sípja…

CSERE 73’
Evandro váltja Walter Lee-t
CSERE 70’
Jeff le, Szolnoki be

69. PERC:
Az adminisztráció után vissza a meccshez, ahol továbbra is nagy az iram, kemények az összecsapások, és a magyar bajnok derekasan állja a sarat.

CSERE 58’
Cserehegyek a Vidiben: Caneira/Apostolopoulos, Kovács/Sándor, Gyurcsó/Gosztonyi, Nikolic/Torghelle
PIROS LAP 56’
Mitrovic megkapta második sárgáját, de edzőmeccsen nincs kiállítás, Polonkai jött be helyette

56. PERC:
Mourinho aligha bánja, hogy az orosz védelem továbbra sem igazán acélos, most éppen egy átlövést engedélyeztek, Csepcsugov kapus a helyén volt.

50. PERC: A CSZKA újra nyomul, Paulo Sousa Nikolicot figyelmeztette, ne csalinkázzon messzire a kijelölt helyétől.

KÖZÉPKEZDÉS 46’
A Videoton kezdte a második félidőt.

45. PERC:
Vége az első félidőnek, a CSZKA 1-0-ra vezet a Videoton ellen, ennek ellenére inkább a magyar csapatot illeti dicséret.

SÁRGA LAP 44’
Az összeakaszkodó Bozsovic és Vernblumen is besárgul

43. PERC:
Kisebb lökdösődés támadt a Videoton kapuja előtt, a kínai bíró csírájában folytotta el a dulakodást.

41. PERC: Büntetőgyanús szituáció vetett véget egy magyar támadásnak.

39. PERC: Mourinho vajon mit gondolhat? A Vidi mezőnyfölénybe került a CSZKA Moszkvával szemben…

33. PERC: Nagy az iram, a Vidi lassan többet támad, mint a neves ellenfél, megint az orosz kapusnak akadt vetődnivalója.

30. PERC: Csepcsugov kapusnak gyűlik a munkája, Walter Lee közeli lövését hárította.

26. PERC: Nem tökéletes az orosz védelem kommunikációja, ezúttal Nikolic elől tudtak csak üggyel-bajjal tisztázni.

SÁRGA LAP 25’
Mitrovics pakolt oda

20. PERC:
A moszkvai védelem majdnem összehozott egy öngólt, de kapusuk megmentette őket.

16. PERC: Mussa egyéni akció után közelről talált be, kötényt adva Bozsovicnak.

GÓÓÓL 16’
Mussa a fehérvári kapus lábai között lőtte be a CSZKA vezető gólját (0-1).

14. PERC:
Megint Mamev, megint a Vidi kapusa, ezúttal vetődve.

12. PERC: Mamev tüzelt távolról, Bozsovic védett.

10. PERC: A fehérvári támadók elől szögletre mentettek az oroszok, ez volt a Vidi első támadása.

8. PERC: Edzőmeccshez képest az oroszok nagy elánnal támadják a Vidi játékosait, már a középpályán.