Leccében ért véget az Inter nagy sorozata

Claudio Ranieri csapata zsinórban öt megnyert bajnoki után hajtottak fejet az olasz élvonabeli labdarúgó-bajnokságban.

Massimiliano Benassi bűnbak lehetett volna, ehhez képest hőssé vált. A Lecce kapusa ugyanis egy hatalmas bakival indított, Diego Militót, az Inter támadóját hozta szinte kihagyhatatlan helyzetbe, ám mivel az argentin hibázott, döntetlenről folytatódhatott a meccs.

A portás ezt követően lehúzta a rolót, több nagyszerű védéssel őrizte kapuját, a túloldalon ráadásul a csapatkapitány, Giacomazzi megszerezte a vezetést egy közeli lövéssel még a félidő előtt.

A milánóiak nem adták fel és végig domináltak a második félidőben, két gólt is szereztek, ám a játékvezető Esteban Cambiasso és Milito találatát is érvénytelenítette les címén, 1-0 maradt a végeredmény.

Így zakózott az Inter Leccében:

Lecce 1-0 Inter by Anatolly7

A kék-feketék riválisai ugyanakkor jobbára botladoztak, az AS Roma döntetlent játszott a Bolognával, a Genoa pedig 3-2-re verte a Nápolyt. A Lazio ugyanakkor nem hibázott, a rómaiak a Chievót verték könnyedén és az ötödikek.

Eredmények – Serie A, 20. forduló
AS Roma-Bologna 1-1 (0-0)
Gólszerzők: Pjanic (62.), illetve Di Vaio (57.)

Cesena-Atalanta 0-1 (0-0)
Gólszerző: Rossi (76., öngól)
Piros lap: Denis (79., Atalanta)

Genoa-Napoli 3-2 (2-0)
Gólszerzők: Palacio (31., 70.), Gilardino (36.), illetve Cavani (81.), Lavezzi (82.)

Lecce-Internazionale 1-0 (1-0)
Gólszerző: Giacomazzi (40.)

Palermo-Novara 2-0 (1-0)
Gólszerzők: Budan (41., 72.)

Chievo-Lazio 0-3 (0-1)
Gólszerzők: Hernanes (21.), Klose (88., 89.)

Fiorentina-Siena 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Jovetic (4.), Natali (63.), illetve Calaio (89., 11-esből)