Rangadót nyert a Juventus

Iván Imre Krisztián

2012. 01. 28. 22:56

Az olasz labdarúgó-bajnokság 20. fordulójában a Juventus hazai pályán 2-1-re verte az Udinese együttesét.

Nem volt éppen ideális az időjárás a Serie A szombati rangadóján, Torinóban havazott, de a Juve új stadionjában a pálya bőven alkalmas volt a játékra.

A veretlenül listavezető torinóiakhoz a tabella harmadik helyét elfoglaló Udinese látogatott, ez a két csapat decemberben gólnélküli döntetlent játszott egymással a bajnokságban.

A Juve már a meccs elején megszerezhette volna a vezetést, Estigarribia került ziccerbe, a paraguayi középpályás próbálkozása azonban elakadt a kifutó Handanovicban. Később a 34. születésnapját ünneplő Buffonnak is minden tudására szükség volt, hogy megóvja a házigazda kapuját a góltól.

A listavezető összeségében fölényben játszott, Matri is kihagyott egy ziccert, de a 42. percben már semmi sem mentette meg a vendégek kapuját. Egy bal oldali beadás után Quagliarella fejelt, a kapus bravúrral védett, a kipattanót viszont Matri a hálóba pofozta, 1-0.

A második félidőben talán a rossz idő és a hideg miatt is lanyhult az iram. Antonio Conte együttese továbbra is fölényben futballozott, de egy hiba is megbosszulta magát: Vidal adott el egy labdát a középpályán, az udinei kontra végén pedig a csereként beállt Floro Flores kilőtte a hosszú sarkot, így máris egyenlő volt az állás.

Nem sokáig örülhettek azonban a friuliak, a 62. percben Matri beforgatta a védőjét, és laposan a bal alsó sarokba gurította a Juve vezető és – mint később kiderült – győztes találatát.

Az Udinese nem tudott igazán veszélyes lenni, Di Natale is csak egy életerős távoli lövéssel vétette észre magát komolyabban a meccsen. A Juventus 2-1-re nyert, ezzel megerősítette vezető helyét a tabellán, az udineiek lemaradása pedig hat pontra nőtt.

A mérkőzés góljai:

A Serie A másik szombati mérkőzésén a Catania hazai környezetben 1-1-es döntetlent játszott a Parma csapatával.

Eredmények – Serie A, 20. forduló
Juventus-Udinese 2-1 (1-0)
Gólszerzők: Matri (42., 62.), illetve Floro Flores (56.)
Catania-Parma 1-1 (1-1)
Gólszerzők: Bergessio (33.), illetve Modesto (43.)

LAS VEGAS, NEVADA - OCTOBER 10:  LeBron James #23 and Lance Stephenson #6 of the Los Angeles Lakers celebrate after James made a shot against the Golden State Warriors and was fouled during their preseason game at T-Mobile Arena on October 10, 2018 in Las Vegas, Nevada. The Lakers defeated the Warriors 123-113. NOTE TO USER: User expressly acknowledges and agrees that, by downloading and or using this photograph, User is consenting to the terms and conditions of the Getty Images License Agreement.  (Photo by Ethan Miller/Getty Images)