Óriási meglepetés a spanyol Király Kupában

A harmadosztályú Mirandes kiverte az Espanyolt a spanyol kupa negyeddöntőjében, ezzel bejutott a legjobb négy közé.

Spanyolországban viszonylag ritkán fordul elő, hogy egy alacsonyabb osztályú együttes érvényesül a kupában, de most ez bekövetkezett, mert a Mirandes már a legjobb négy között van.

Már a negyeddöntő első mérkőzésén meglepte az Espanyolt a kiscsapat, mert Barcelonában a 85. percig 2-0-ra vezetett, onnan kapott ki egy hihetetlen Espanyol-feltámadás végén.

Most a Mirandes támadt fel, hiszen az Espanyol szerzett vezetlést, de a meccs második félidejének derekától a harmadosztályú csapat magasabb sebességi fokozatra kapcsolt, és az utoló pillanatban megszerezte a győztes gólt is, így idegenben szerzett több góllal bejutott az elődöntőbe.

A négy közé még jó eséllyel pályázik a Barcelona, amely a Real elleni szerdai meccset 2-1-es előnynel várja, a Bilbao, amely az első meccsen 2-0-ra verte a Mallorcát. A Valencia-Levante (az első meccsen 1-1) párharcból még bárki továbbléphet).