Téli edzőmeccsek az NB I.-ben

Összeállításunkban megtalálhatod az NB I.-es klubok valamennyi téli felkészülési mérkőzésének eredményét, összefoglalóit!

2012.02.25. Sovány ferencvárosi 1-0 a Soroksár ellen

Végre füvön is megmutathatta magát a sokat fiatalodott Fradi. A népligeti hátsó füvesen majd 1000 kíváncsi szurkoló állta körül a pályát, de csak annyit láttak, hogy a helyzetek kimaradtak és a sok fiatal között azért jó az öreg Lisztes a háznál. Hogy ez mire lesz elegendő a Debrcen ellen az éppen egy hét múlva kiderül. Minden esetre Détári mesternél elmondása szerint “tovább tisztult a kép“.

2012.02.25. Eredmények
FTC-Soroksár SC 1-0 (Népliget, G.: Lisztes)
Vasas-Pécsi MFC 1-0 (Fáy utca, G.: Szabó B.)
Putnok VSE-Diósgyőr 0-4 (Abaújszántó, G.: Fernando, Arze, Seydi, Bogáti)
Lombard Pápa-Csornai SE 3-1 (Pápa, G.: Quintero, Newuche, Seye, ill. Kiss A)
Kecskeméti TE-FTC II. 1-1 (Kecskemét, G.: Lencse, ill. Papp M.)
Haladás-Haladás II. 3-1 (Szombathely, G.: Vujovics (2), Radó, ill. Czafit)
Paksi FC-Csákvár TK 2-0 (Paks, G.: Magasföldi, Montvai)
UTA Arad-Bp. Honvéd 2-1 (Makó, G.: Irakis, Gligor, ill. Ivancsics)

2012.02.22. Győzelemmel hangolt a Pécs

Betalált új csapatában a nigériai válogatott Solomon Okoronkwo, aki korábban az Aalesund színeiben pályára lépett a Ferencváros ellen. A Pécs az új szezonban PMFC-Mathias néven szerepel majd.

2012.02.22. Eredmény
Pécsi MFC-NK Domzale 2-1
Pécsi gólszerzők: Andorka, Okoronkwo

2012.02.19. Újpesti fakó-zakó

Miközben a belga tulajdonos egyetlen mozdulattal lefejezte az Újpest teljes régi vezetését a csapat is játszott egy jót, vagy tán kevésbé jót. Spisjak mester inkább azoknak szavazott bizalmat, akik az utóbbi időben kevesebb játéklehetőséget kaptak.

2012.02.19. Eredmény
Újpest FC – Banska Bystrica (szlovák) 0-1 (Fáy utca, G.: Hlinka)

2012.02.18. Tíz csapat meccselt

Pénteken még óriási havazás, szombaton, a 2012-es tavaszi szezon felkészülésének hajrájában napsütés, 5-10 fokos meleg és ipari mennyiségű edzőmeccs várta a csapatokat. Majdnem az összes NB1-es alakulat pályára lépett.

2012.02.18. Eredmények
Vasas – Vecsési FC 3-0 (Fáy utca, G.: Hercegfalvi, Tóth B., Bárányos)
Egri FC – Ferencváros 2-2 (Eger, G.: Hrisztov (2), Knakai, Gárdos)
Győri ETO FC – FC Zlate Moravce (szlovák) 3-0 (Győr, G.: Trajkovocs, Dinjar, Babic)
Nafta Lendava (szlovén) – Haladás 1-2 (Lendva, De Silva, ill. Kenesei, Ugrai)
DVSC-TEVA – FC Bihor (román) 1-1 (Debrecen, G.: Bouadia, ill. Birza)
Zalaegerszeg – Soporon 1-1 (Zalaegerszeg, G.: Máté P., ill. Szmiljanics)
Kaposvár – Dombóvári FC 4-0 (Kaposvár, G.: Hegedűs (2), Major, Balázs B.)
NK Zvijezda Gradacac (bosnyák) – Pécsi MFC 2-1 (Rovinj, G.: Omic, Nuhanovic, ill. Andorka)
Siófok – Gyirmót 2-2 (Siófok, G.: Melczer, Lengyel D., ill. Csizmadia, Fitos)
Bp. Honvéd – AS Trencin (szlovák) 1-1 (Bozsik-stadion, G.: Czár, ill. Depetris)
Bp. Honvéd – Tiszafüred 1-1 (Bozsik-stadion, G.: Johnson, ill. Angyal)

2012.02.17. Jobb a másod, mint az első

Az NB2 nyugati csoportjának élbolyában tanyázó Ajka simán elintézte a folyamatos átalakulásban lévő NB1-es Pápát.

2012.02.17. Eredmények
Zimbru Chisinau (moldovai) – Paksi FC 2-1 (Belek, G.: Kozlov, Marina, ill. Böde)
Zeljeznicar (bosnyák) – Pécsi MFC 0-0 (Rovinj)
Lombard Pápa – FC Ajka (1-3) (Pápa, G.: Inutile, ill. Pákai, Szabó L, Mihalecz)

2012.02.13. Újabb újpesti vereség

Az ukrán bajnokság 12. helyén tanyázó FK Voliny a hajrában fordította meg és fektette kétvállra az Újpestet Belekben.

2012.02.13. Eredmények
Újpest – FK Voliny (ukrán) 1-2 (Belek, G.: Remili, ill. Kinas, Geraszimjuk)
Paksi FC – Gloria Bistrita 3-1 (Belek, G.: Szatmári, Vayer, Sifter, ill. ?)

2012.02.12. Váltás Belekben

Több csapatnak véget ért a melegégövi, edzőmeccsekkel tarkított törökországi edzőtábor, vannak viszont új érkezők, mint például a Videoton. A székesfehérváriaknak ez már a második edzőtáboruk idén egy hosszab spanyol túrát követi a mostani beleki. Kezdésnek mindjárt ikszeltek egyet a Steuával.

Ha nem láttad volna, itt megnézheted a Vidi Bukarest elleni meccsét – jó volt

2012.02.12. Eredmények
Videoton – Steaua Bucuresti 0-0 (Belek)
Kecskemét – NK Istra (horvát) 2-1 (Novigrad, G.: Gyagya, Csizmadia, ill. ?)

2012.02.11. Beleki zárás: Győr nulla győzelem, Debrecen egy

A bajnokság listavezetője és üldözője számára befejeződött a törökországi edzőtábor. Szó, mi szó, a Győr és a Debrecen, jobbára kudarcélménnyel gazdagodott Belekben. Zárásként a zöld-fehérek egy moldáv csapattól zakózott, míg a Loki tán erősebb összeállítású csapata a cseh Slovacko csapatával döntetlenezett. Amúgy szombaton igazi meccsdömping volt, a nap hazai meglepetését a Videoton PA okozta. A fiatalok a szombathelyi minitornán páholták el a Haladást…

2012.02.10. Eredmények
Győri ETO – Dacia Chisinau (moldovai) 1-2 (Belek, G.: Koltai, ill. ?)
DVSC-TEVA – Slovacko (cseh) 2-2 (Belek, G.: Szakály P. (2), ill. Dosek, Volasek)
DVSC.-TEVA – Vaslui (román) 1-2 (Belek, G.: Bódi, ill. Temwanjera, Buhaescu)
Paksi FC – Petrolul Ploesti (román) 1-2 (Belek, G.: Vayer, ill. Bohusi, Negru)
Haladás – Videoton PA 0-1 (Szombathely, G.: Máté J.)
Haladás – Gyirmót 0-1 (Szombathely, G.: Nagy II. G.)
Zlate Moravce – Budapest Honvéd 3-1 (Aranyosmarót, G.: ?, ill. Ceolin)
Pécsi MFC – Pécsvárad 2-0 (Pécs, G.: Turi T. (2)
Pécsi MFC – Bátaszék 3-0 (Pécs, G.: Gyánó, Demjén, Fröhlich)
Diósgyőr – Vojvodina 0-2 (Belek, G.: ?)
Lombard FC – Dunajska Streda 2-3 (Pápa, G.: Quintaro, Farkas A., ill. delarge (2), Králik)
Siófok – Kozármisleny 3-0 (Siófok, G.: Simon A, (2), Nagy I.)
NK Karlovac (horvát) – Kaposvár 0-0 (Pula)
Kecskemét – Koper (szlovén) 1-1 (Novigrad, G.: Tököli, ill. ?)

2012.02.10. Kikaptak a lilák a Brassótól

Zoran Spisjak, az Újpest vezetőedzője a harmatgyenge játékvezetés miatt, az ellenfél edzőjével egyetértésben félidőben majdnem lehívta a csapatát a pályáról.

2012.02.10. Eredmények:
Újpest – FC Brasov (román) 2-3 (Belek, G.: Barczi D, Jevtics, ill. ?)
Lombard Pápa – Duslo Sala (szlovák) 2-3 (Pápa, G.: Seye, Szabó II. Z., ill. Kosut, Ác, Jakubiak)

2012.02.08.: A Debrecen kikapott a Zenecától

Az FK Senica ellen játszotta első félkészülési mérkőzését a DVSC-Teva labdarúgócsapata Belekben. A mérkőzésre kilátogatott az MTK szakmai stábja is.

Eredmény – 2012. feburár 8., Belek
DVSC-Teva – FK Senica (szlovák) 1-2 (0-0) (Belek, G.: Dombi (54.) ill. Kabaliska (51.), Divis (56.)
DVSC-Teva – Steaua Bucuresti (román) 0-1 (Antalya, G.: Bicfalvi – eső miatt a mérkőzés félbeszakadt)
Kubany Krasznodar (orosz) – Győri ETO 3-1 (Belek, G.: ?, ill. Dudás Á.)
Diósgyőr – Cracovia Kraków (lengyel) 1-1 (Belek, G.: Gallardo, ill. Van der Biezen)
Siófok – Szigetszentmiklós 3-0 (Siófok, G.: Sowumni, Kanta Sz., Huszák)
Lombard Pápa – FK Nitra (szlovák) 3-0 (Pápa, G.: Németh M., Mouhamadou, Tóth B.)
Pécsi MFC – Kozármisleny 2-1 (Pécs, G.: Andorka (2), ill. Wittrédi)
Bp. Honvéd – Haladás 5-1 (Bozsik-stadion, G.: Ceolin, Hadzic, Apostu, Ivancsics, Horváth A. (öngól) ill. Oross)
Bp. Honvéd II. – Haladás II. 3-2 (Bozsik-stadion, G.: Hajdú N., Délczeg, Czár, ill. Gyurján, Tóth L.)

2012. 02. 07. Az Újpest legyőzte a Kassát

Lassan a fél NB I Belekbe érkezett (és a másodosztályú MTK is), úgyhogy elkezdődik a meccsdömping a törökországi üdülőfaluban.

2012.02.07. Eredmények
Újpest FC – MFK Kosice (szlovák) 1-0 (Belek, G.: Lázár B.)
Kaposvár – NK Hask Zágreb (horvát) 3-1 (Pula, G.: Pavlovics, Diallo, Zsók J., ill. ?)

2012.02.06. Fradi nyert a bronzmeccsen

Kétezer néző volt kíváncsi a Ferencváros és a Vasas mérkőzésére a detroiti Silverdome-ban. A tornán előzőleg a Ferencváros a River Plate tartalékcsapata, a Vasas pedig a mexikói Pumas fakója ellen kapott ki, így kettejük számára maradt a bronzmeccs, ahol a Fradi bizonyult jobbnak.

2012.02.06. Detroit
Ferencváros – Vasas-Híd 2-1 (Detroit, G.: Pölöskey (3.), Lisztes (55.), illetve Hercegfalvi (17.) piros lap: Kiss (Vasas, 90.)
Győri ETO – Metaliszt Harkiv (ukrán) 1-2 (Belek, G.: Varga R., ill. Marco, Taison)

2012.02.05. Cseh és kazah ellenfél ellen meccsezett a DVSC-Teva

A törökországi Belekben edzőtáborozó debreceni csapat vasárnap két edzőmeccset is játszott. A cseh csapat ellen inkább az őszi kezdők, első csapat keretéhez tartozó játékosok jutottak szóhoz, míg a kazahok ellen a keret második fele.

2012.02.05. Eredmények
DVSC-Teva – FK Jablonec (cseh) 4-0 (Belek, G.: Coulibaly (2), Kulcsár T., Szakály P.)
DVSC-Teva – Irtisz Pavlodar (kazah) 0-0 (Belek)

2012.02.04. Hármat kapott a Vasas, kettőt a Fradi Amerikában

A detroiti négycsapatos labdarúgótornán az argentin River Plate és a mexikói Pumas fiatal csapata is megverte magyar riválisát. Urbán edző kikelt magából a mérkőzést követően, elmondása szerint bolondot csinált csapatából a mexikói alakulat. Détári Lajosnak már annak ellenére jobban tetszett a mérkőzés, hogy a River Plate 2. csapat volt az ellenfél. Kimondottan hajtós, jó iramú meccsként értékelte a látottakat – elégedetten.

2012.02.04. Eredmények

Unam Pumas (mexikói) – Vasas 3-0 (Detroit, G.: Gonzalez, Garay, Hernández)

Ferencváros – River Plate (argentín) 1-2 (Detroit, G.:Oláh (70., 11-esből), ill Vila Ruis (1., 23.))

Budapest Honvéd – FK DAC 1904 (szlovák) 1-2 (Bozsik-stadion, G.: Faggyas, ill. Konecny, Sinanovic)

Nafta Lendava (szlovén) – ZTE 0-0 (Lendva)

Veszprém – Siófok 2-1 (Veszprém, G.: Hevesi-Tóth (2), ill. Melczer)

Kecskemét – Gyirmót 0-2 (Novigrad, G.: Ferenczi, Tóth N.)

Admira Wacker (osztrák) – Haladás 5-0 (Schwadorf, ?)

Kaposvár – Cegléd 3-0 (Telki, G.: Grumics, Okuka, Horváth T)

2012.02.03. A Győr cseh csapat ellen játszott döntetlent

2012.02.03. Eredmények
Győri ETO – Pribram (cseh) 2-2 (Belek, G.: Fehér Z., Ahjupera, ill. Krejci, Mares)
Diósgyőr – Balmazújváros 5-2 (Diósgyőr, G.: Seydi, Arze, Bacsa, George, Vadász, ill. Urbin (2) )

2012.02.02. Fiatal újpesti a Siófokban?

Bemutatkozott Siófokon Egerszegi Tamás. Az egykori újpesti játékos, aki többször volt tagja az U19-es, U21-es korosztályos válogatottnak egyelőre nem kötött szerződést.

Eredmény
Siófok – Fc Ajka 4-0 (Siófok, G.: Melczer, Huszák, Haraszti, Sowumni)

2012.02.01. Tucatnyi gól Pakson

A Paks a harmadosztályú Komlót fogadta szerdán. A Paks félidőben (2-0) teljes sorcserét hajtott végre, és úgy látszik a második alakulat az erősebb. Különösen Montvai volt elemében, aki négy gólt vállalt a 12-ből.

2012.02.01. Eredmények
Paks – Komló 12-0 (Paks, G.: Montvai (4), Hrepka (3), Kiss T. (2), Éger, Magasföldi, Cziráki)
Slaven Belupo (horvát) – ZTE 3-0 (Kapronca, G.: ?)
Haladás – Sopron 4-0 (Szombathely, G.: Oross (3), Tóth P.)
Bp. Honvéd – BKV Előre 1-2 (Bozsik-stadion, G.: Czár R, ill. Eszlátyi (2)
Diósgyőr – Mezőkövesd-Zsóry 1-0 (Diósgyőr, G.: Arze)

2012.01.31. MTK a Diósgyőr legyőzésével jelezte, az NB1 a cél

A Diósgyőr ugyan Jose Luque büntetőjével megszerezte a vezetést, de a másodosztály nyugati csoportját vezető MTK Fraknk Richard duplájával megfordította a mérkőzést.

2012.01.31. Eredmények
MTK – DVTK 2-1 (Budafok, G.: Frank (2), ill. Luque)
Kaposvár – Csákvári TE 2-1 (Siófok, G.: Diallo, Pavlovics, ill. Béres)
Vasas – Újpest 1-0 (Fáy utca, G.: Mehmedagic)
Magyarország U21 – Siófok 5-2 (Telki, G.: Szokol, Beliczky, Tischler, Balázs B, Balajti, ill. Heffler, Fejes)

2012.01.30. Mourinho is megnézte a Vidi-CSZKA Moszkva meccset

A jól küzdő Videoton a Real Madrid portugál edzőjének szemei előtt 1-0-ra kikapott Marbellán a CSZKA Moszkvától. A Real Madrid BL-ellenfele megizzadt a győzelemért. A Vidi jó játéka meglepte Paolo Sousát, és a CSZKA mesterét is, mindketten dícsérték a fehérváriakat.

2012.01.30. Eredmények
Videoton – CSZKA Moszkva 0-1 (Marbella, G.: Musa)

2012.01.28. Kínai bajnokot vert a Vidi

Tíz NB1-es csapat is játszott szombaton felkészülési mérkőzést. A legrangosabb meccs talán a Marbellán edzőtáborozó Videotonnak jutott. A Vidi a kínai bajnok Kuangcsou ellen lépett pályára, és győzött 2-1-reSousa csapata kezdetnek távoli lövésekkel próbálkozott, amire a kínaiak góllal feleltek, hátrányból fordított tehát a Vidi.

A Videoton a kínai bajnok legyőzésével egyben harmadik lett az Impact Kupán

2012.01.28. Eredmények
Videotot – Evergrande FC (kínai) – 2-1 (Marbella, G.: Torghelle, Evandro, ill. Csiang Ning)
DVSC-Teva – Tatran Presov (szlovák) 1-1 (Debrecen, G.: Farkas II. B., ill. Piter-Bucko
DVSC-Teva II. – Tatran Presov II. (szlovák) 3-1 (Debrecen, G.: Kulcsár T. (3), ill. Coimbra)
Vasas – Maglód 3-2 (Fáy utca, G.: Varga G, Beliczky, Kovács D, ill. Ahmed, Pfeffer)
Lombard Pápa – Veszprém 2-0 (Pápa, G.: Arszics, Marics)
Bp. Honvéd – PMFC 0-1 (Bozsik-stadion, G.: Zeljkovic)
Bp. Honvéd – Győri Eto 4-2 (Bozsik-stadion, G.: Ivancsics (2), Hadzic, Trinicsics, ill. Dudás, Simon Á)
Paksi FC – Kecskeméti TE 1-3 (Paks, G.: Böde, ill. Szavics, Pekár, Litsingi)
Siófok – Dunakanyar-Vác 4-1 (Siófok, G.: Sowumni (3), Nagy I, ill. Rusvay)
Haladás – Ajka 5-1 (Szombathely, G.: Halmosi, Sipos N., Nagy I. G.,  Ugrai, Tóth P., ill. GaálB.)
Újpest – Gyirmót 1-1 (Telki, G.: Barczi, ill. Cseri)
Nafta Lendava(szlovén) – Kaposvár 0-2 (Lendva, G.: Gujuc, Haruna)
Mezőkövesd – DVTK 2-3 (Mezőkövesd, G.: Vámosi, Olasz D., ill. Dobos, Vadász, Bogáti)

2012.01.27. Ötöt kapott a Fradi

A Ferencváros együttese harmadik edzőmérkőzésén kikapott, ezúttal az osztrák Admira Wacker bizonyult jobbnak 5-2 arányban. Pölöskey és Batik szerezték a zöld-fehérek góljait.

A Kecskemét mindeközben 3-1-re verte a Paksot. Böde ugyan még korán vezetést szerzett a tolnaiaknak, de a hírös városiak a második félidőben megfordították a meccset.

2012.01.27. Eredmények – felkészülési mérkőzés
Admira Wacker (osztrák) – Ferencváros 5-2 (3-1)
Paks – Kecskemét 1-3 (1-0)

2012.01.26. Utánpótlás válogatottal ikszelt a Fradi

Belekben továbbra sem emgy a Fradinak, csütörtökön Azerbejdzsán U21-es válogatottjával játszott döntetlent. Az első félidőben Pölöskey Péter szerzett vezetést. A második félidőre sort cserélt a Fradi, és a kezdést jelző sípszót követően szinte mindjárt gólt kapott a második csapat. Az eredmény a továbbiakban nem változott.

2012.01.26.
Ferencváros-Azerbajdzsán U21 1-1 (Belek, G. Pölöskey Péter, ill. ?)

2012.01.25. Hatalmas zakót kapott a Vidi

A Videoton labdarúgócsapata bő egy félidőn át remekül helyt állt a Dinamo Kijev elleni edzőmeccsen, ám az ukránok végül 5-0-ra nyertek. Az első félidő kevés helyzetet hozott, ukrán mezőnyfölény jellemezte a játékot, de gól nem esett egészen a 62. percig. Aztán a hajrára aztán beállt Sevchenko is és sima 5-0-s kijevi győzelem lett a vége.

2012.01.25.
Videoton – Dinamo Kiev (ukrán) 0-5 (Marbella, G.: Beato, Sevchenko, Milevskyt, Dudu, Eskobar )

2012.01.24. Vereséggel kezdett a Fradi Belekben

(fotó: facebook.com/fradi)

Román másodosztályú csapattól, a Viitorul Constanta csapatától szenvedett 3-1-es vereséget a törökországi Belekben edzőtáborozó Ferencváros. A románok gyors vezetést követően a szünet előtt berámoltak még egyet, végül 3-1-es győzelmet arattak az utolsó percekben a becsületgólt azért megszerző FTC-vel szemben.
Ugyan a román csapat jó eséllyel küzd a feljutásért, mégis, tán illett volna legyőzni. Igaz, ez volt a Fradi első edzőmeccse.

2012.01.24.
Ferencváros – Viitorul Constanta (román) 1-3 (Belek, G.:??, ill. Varga Bence )
Paksi FCII. – Kaposvári Rákóczi 0-1 (Madocsa, G.: Böle)

2012.01.22. – Marbellán megszerezte első győzelmét a Videoton

Paolo Sousa csapata második felkészülési mérkőzését játszotta a spanyol edzőtáborban. A magyar bajnok, ha már ott van meghívást kapott az Impact-kupára, ahol a litván bajnok volt az ellenfele. a vidi.hu tudósítása szerint a Videoton végi magabiztosan játszott és nyert.

A mérkőzés összefoglalója

2012.01.22. – további eredmények
Videoton – FK Ekranas (litván) 4-0 (Marbella, G.: Evandro, Moris Enete, Walter-Lee, Walter-Lee)
Újpest FC-Tura 8-0 (Telki, G.: Rajczi (2) Markovics(2), Nikon (2), Lipták, Barczi
Haladás – FC Branik Ostrava (cseh) 1-1 (Lipót, G.: Halmosi, ill. Gregus)

2012.01.21. Vereséggel kezdett a Győr

Ami az edzőmeccsekt illeti szombaton megkezdődött a meccsdömping – egyedül a Fradi és a Siófok nem lépett még pályára. A hétvége programjában két nemzetközinemzetközi mérkőzésre került sor. Debrecenben a romániai Szatmárnémeti, míg Győrben A szlovák Ruzsomberok vendégszerepelt.
Győrben a házigazdák némi meglepetésre 3-2-es vereséget szenvedtek a rózsahegyiketől. Ugyan felkészülési mérkőzésről volt szó, de Csertői Aurél többet várt tanítványaitól. Többen is gyengén teljesítettek a csapatból, mindhárom gólt súlyos védelmi hiba előzte meg.

2012.01.21. – további eredmények

Győri ETO – MFK Ruzsomberok 2-3 (Győr, G.: Dinja, Koltai, ill. Bielák, Serecin, Skalák)

Bp. Honvéd – Köles 14-0 (Bozsik-stadion, G.: Németh N. (5), Erdélyi (3), Tchami (2), Nagy K. (2), Vécsei, Debreceni)

Bp. Honvéd – Tököl VSK 6-0 (Bozsik-stadion, G.: Délczeg (2), Hidi, Miskovicz, Dinu, Vernes)

DVTK – Kazincbarcika 1-0 (Diósgyőr, G.: Bacsa)

DVSC-TEVA – Balmazújváros 3-1 (Debrecen, G.:Simac, Kulcsár T., Varga J., ill., Sárközi

DVSC-TEVA – Szatmárnémeti (román) 3-0 (Debrecen, G.: Bódi, Alisic, Mokánszki)

MVM Paks – Bonyhád 8-0 (Paks, G.: Böde (2), Magasföldi (2), Montvai, Haraszti, Vayer, Hrepka)

Szolnoki MÁV- Kecskeméti TE 1-0 (Szolnok, G.: Rokszin)

Lombard – Soproni VSE 2-1 (Pápa, G.: Tóth B., Inutile, ill. Szmiljanics)

Pécsi MFC – Baja 5-0 (Pécs, G.: Gyánó, Andorka, regedei, Demjén, Ato)

2012.01.20. Újpest FC-Budafok 5-0

Az Újpest FC anyagi problémái a tulajdonosváltással megszűnni látszanak. Ezt mi sem bizonyítja jobban, mint, hogy arra is futja a lila-fehéreknek, hogy a válogatott főhadiszállásán, Telkiben edzőtáborozzanak huzamosabb ideig. Az idei első edzőmeccsét is ott játszotta Zoran Szpisjak mester és csapata – 5-0-ra nyert a Budafok ellen Kabát Péter az újpestfc.hu-nak elmondta, hogy kemény a felkészülés, eléggé fáradt a társaság. A mérkőzésen mindenki jól mozgott, sok lehetőség volt a gólszerzésre, viszont nem lehetett ott az izomfájdalmakkal bajlódó Simon Krisztián, valamint az izomfáradtságra panaszkodó Kiss Zoltán.

2012.01.20.
Újpest FC – Budafok 5-0 (Telki, G.: Kabát Péter (2) )

2012.01.18. Vereséggel kezdett a Pécs Horvátországban

Az ősz egyik meglepetéscsapata a Pécs is elkezdte az edzőmeccsek sorát – mindjárt vereséggel. Mészáros Ferenc a klub honlapjának írt elmondta, hogy a határon való várakozás miatt későn ért a csapat a mérkőzés helyszínére, így gyorsan kellett elkészülni a találkozóra. Ez rá is nyomta a bélyegét az első félidőre, két gyors góllal húzott el az ellen. A mérkőzés végeredménye nem változott a második félidőben, az viszont kiderült, hogy a két próbajátékosra a továbbiakban nem tart igényt.

2012.01.18. – további eredmények
Cibalia (horvát) – Pécsi MFC 2-0 (Vinkovci, G.:? )
Vasas – Dunakanyar Vác 2-1 (Fáy utca, G.: Beliczky, Farkas Z., ill. Franyó)

2012.01.17. BL szereplő ellen kezdett a Vidi

A magyar bajnok Spanyolországban edzőtáborozik. Marbellán kifogástalan minőségű pálya, ragyogó napsütés, 18 fok és kellemesen hűs tengeri szellőben a svájci bajnok ellen játszotta idei első felkészülési mérkőzését a Videoton. Bár a csapat kikapott, Paolo Sousa mester kimondottan büszke volt játékosaira. A vidi.hu-nak adott nyilatkozatában úgy fogalmazott: “Ha figyelembe vesszük, hogy ez volt az idei évben az első meccsünk, akkor mindez maximális bizakodásra adhat okot számunkra.” Az új szerzemény, Torghelle Sándor bemutatkozott, 30 percet kapott.