Szalai vesztes meccsen tért vissza

A Bundesliga 18. fordulójában közel egy év után ismét pályára lépett a Mainz labdarúgócsapatában Szalai Ádám. Gázolt a Dortmund.

Szalai tavaly január 29-én a Kaiserslautern elleni bajnokin szenvedett térdszalagszakadást, azóta nem játszott tétmeccsen.

Vasárnap a Leverkusen otthonában tért vissza a magyar támadó, a félidőben állt be csereként, amikor csapata, a Mainz már kétgólos hátrányban volt.

A vendégek a szünet után tíz percen belül egyenlítettek, de végül nem sikerült pontot szerezniük, miután Bender a 70. percben megszerezte a Leverkusen győztes gólját, 3-2 lett így a vége.

A Bundesliga másik vasárnapi mérkőzésén a Dortmund idegenben 5-1-re gázolta le a Hamburg gárdáját, ezzel a sárga-feketéknek ugyanúgy 37 pontjuk van 18 forduló után, mint a listavezető Bayern Münchennek, valamint a Schalkénak.

Eredmények – Bundesliga, 18. forduló
Bayer Leverkusen-FSV Mainz 05 3-2 (2-0)
Gólszerzők: Pospech (11., öngól), Friedrich (35.), Bender (70.), illetve Polanski (50.), Caligiuri (53.)
Hamburger SV-Borussia Dortmund 1-5 (0-2)
Gólszerzők: Guerrero (86.), illetve Grosskreutz (16.), Lewandowski (37., 83.), Blaszczykowski (58., 76., a másodikat 11-esből)