Négyet kapott a Levante

A Valencia a Mestallában fosztotta meg a Levantét Király Kupa álmaitól. Hacsak nem történik egy hét múlva valami csoda Soldadoék elődöntösök.

Miközben még mindenki a Barcelona madridi győzelméről és Pepe újabb rémtettéről beszél a Valencia hazai környezetben 4-1-re nyert a Levante ellen a labdarúgó spanyol Király Kupa negyeddöntőjének első, csütörtöki mérkőzésén. A gólok sorát Jonas a 24. percben nyitotta meg, majd Soldier növelte az előnyt a 31. percben.

Kone a 37. percben még visszahozta a reményt a Levanténak, de még a félidő lefújása előtt Piatti bevágta a 3. valenciai találatot, így megnyugtató előnnyel mehettek pihenni.

A második félidőben a Valencia ráült az eredményre, és végezetül Tino Costa a 94. percben tolta a Levante számára elérhetetlennek tűnő távolságba a spanyol kupát. Érdekesség még, hogy a mérkőzésen az egyik tréfás szurkolót kivezették miután labdával fejbedobta a Levante kapusát.

Íme a mérkőzés összefoglalója – a vicces szurkoló 1:30 magasságában tréfálja meg a kapust.