Az Arsenal elbukott a Swansea otthonában

Meglepő vereséget szenvedett az Arsenal az angol labdarúgó-bajnokságban. A walesi csapat nagy skalpot gyűjtött be.

Egy walesi játékos két gólhoz is hozzásegítette a walesi Swansea-t ahhoz, hogy legyőzze az Arsenalt. A londoniaknál ugyanis Ramsey két olyan hibát is elkövetett a vasárnapi bajnokin, ami végzetesnek bizonyult.

A vendégek már a 4. percben megszerezték a vezetést: Arsavin ugratta ki van Persie-t, a holland pedig egy ütemmel később, mint ahogyan azt várta volna a kapus, a hálóba lőtt (0-1).

Aaron Ramsey
a 16. percben hozzáért Dyer lábához a 16-oson belül, a büntetőt Sinclair értékesítette (1-1). A második félidőben az Arsenal kezdett el többet támadni, de az 58. percben Ramsey eladott egy labdát a középpályán, a hazaiak gyors támadást vezettek, Dyer pedig egy remek asszist után Szczescny kapujába lőtt (2-1).

Theo Walcott még ki tudta egyenlíteni az állást (2-2), de az Arsenal védői ezen a mérkőzésen nem álltak a helyzet magaslatán, ugyanis rögvest a középkezdést követően, a Swansea házi gólkirálya, Graham kihasználta a védők figyelmetlenségét, és újra vezetést szerzett (3-2).

Innen már nem volt megállás, a londoniak az élcsapatok közül egyedüliként, egyetlen pontot sem szereztek a fordulóban.

A találkozó összefoglalója:

Eredmény – Premier League
Swansea City – Arsenal 3-2 (1-1)
gólszerzők: Sinclair (16., 11-esből), Dyer (58.), Graham (70.), illetve van Persie (4.), Walcott (69.)