Bale kétszer villant

A Tottenham Hotspur kétgólos győzelmet aratott a Norwich City vendégeként az angol labdarúgó-bajnokság 18. fordulójának keddi játéknapján.

Rafael van der Vaart sérülését súlyosabbnak gondolták, de a Spurs szurkolók legnagyobb örömére hirtelen felépült. Így aztán az angol bajnokság egyik legerősebb középpályás sora mozgatta a bajnokság harmadik helyezett csapatát a kedd esti utolsó mérkőzésen a szerényebb játékerőt képviselő Norwich otthonában.

Mondjuk az első fél órában nem ütközött ki a különbség. Luka Modric szokott módon irányított, Gareth Bale néhányszor zavart keltett majd a 31. percben volt az első nagy lehetőség. Bale szerzett labdát, de a kapu fölé bombázott.

Az 55. percben szerzett vezetést a Tottenham. Adebayor Bale-hez passzolt, aki a kapuba vágta a labdát (0–1). A 66. percben Adebayor maga is betalált, más kérdés, hogy a bíró les miatt nem adta meg a gólt.

A 67. percben Modric iugratta ki Bale-t, aki keresztül száguldott a Norwich védelmén, majd John Ruddy mellett könnyedén a kapuba helyezte a labdát (0-2). A walesinek ez volt a hetedik bajnoki találatát idén.

A Tottenham hét pontos távolságból figyeli az első helyért zajló manchesteri vetélkedőt.