A Schalke elhúzta a Bréma nótáját

A Schalke 04 a triplázó Raúl vezérletével hazai pályán 5-0-ra verte Werder Brement és a dobogón telel a Bundesligán.

A 20. percben jártunk, amikor már 2-0 virított az eredményjelzőn, előbb Tim Wiese kapus hibáját használta ki, majd a Klaas-Jan Huntelaartól kapott labdát lőtte az alsóba. A második felvonásban aztán újra lecsapott a spanyol veterán, klasszikus mesterhármasával pedig beledöngölte a földbe a Werder Brement.

A folytatásban sem állt le a Schalke, előbb Papadopoulos, majd Huntelaar köszönt be, sima 5-0 lett a vége. A Schalke 04 ezzel bebiztosította helyét a harmadik helyen és biztosan a dobogón telel. A gelsenkirchenieket csak jobb gólkülönbsége miatt előzi meg a Borussia Dortmund. A Werder maradt az ötödik.